Křesťané čelí v Indii narůstajícímu pronásledování

„Nepřejde jeden den, aniž bychom zaznamenali alespoň jeden případ útoku na křesťany,“ říká křesťanská aktivistka. Na jednom místě byli křesťané přinuceni pózovat jako Kristus na kříži, na jiném místě zas minulý týden policie brutálně zbila vězněné křesťany.

Ve městě Kubda probíhaly pravidelné nedělní bohoslužby s 200 lidmi, když 30 hinduistických extremistů začalo přišlo s hokejkami a ocelovými tyčemi.

„Jakmile jsem je viděl vyzbrojené hokejkami a ocelovými tyčemi, pochopil jsem, že na nás zaútočili,“ řekl čtyřiadvacetiletý pastor Indresh Kumar Gautam. „Sešel jsem z kazatelny a rozhodl se jim čelit, než způsobí obtíže nebo zaútočí na některého z členů sboru,“ řekl podle Morning Star News pastor sboru.

„Viděl jsem, že se jedná o mladé hinduistické extremisty ze sousedních vesnic,“ řekl. Pastor uvedl, že byl obviněn z rostoucího počtu konverzí ke křesťanství v této oblasti.

„Jasně jsem jim řekl, že nikoho nenutíme ke konverzi a že jsme přijali pouze křesťanskou víru a modlíme za všechny lidi bez rozdílu,“ poznamenal. „Pokud se někdo rozhodne následovat Ježíše po účasti na modlitbách, může tak učinit, protože indická ústava udělila právo svobodně praktikovat víru.“

Útočníci na křesťany křičeli, aby se okamžitě rozešli, nebo budou brutálně zbiti. „Začali na nás útočit a policie stále jen hleděla,“ řekl pastor Gautam. Místo pomoci věřícím, policie donutila pět křesťanů nasednout do policejních vozidel a odvezla je na policejní stanici v Kundě.

Křesťané zůstali ve vazbě po dobu šesti hodin, dokud se soud nedohodl na jejich propuštění na kauci poté, co je donutil podepsat čestné prohlášení, že už nikdy nebudou znovu provádět konverzi ke křesťanství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 27. března 2020  Foto: PixHere – město Agra ve státě Uttar Pradeš – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář