Křesťané kritizují Trumpa za oddělení nelegálních migrantů od dětí

Washington – Mnoho křesťanských vůdců a organizací se postavilo proti politice prezidenta Donalda Trumpa, která odděluje rodiče od jejich dětí. Nejméně devět křesťanských denominací stejně jako desítky křesťanských vůdců doposud vystoupilo proti těmto krokům Trumpovy administrativy.

V pátek žádala evangelikální humanitární organizace World Vision o „soucitnou reakci“ a “řešení zaměřená na dobro rodiny a dítěte“. Společnost World Vision rovněž upozornila na dlouhodobá traumata, která se dětem takto dějí.

„Zatímco USA potřebují řešit skutečné obavy z našeho přistěhovaleckého systému, děti a rodiny by neměly trpět v procesu. Oddělení dětí od svých rodičů může mít zničující dlouhodobý vliv na psychický, fyzický a emocionální vývoj dětí,“ dodala World Vision.

Ve středu americká konference katolických biskupů vydala podobné upozornění k tomuto problému. Kardinál Daniel DiNardo uvedl: „Naše vláda má ve svých právech volnost, aby zajistila, že malé děti nebudou odděleny od svých rodičů a vystaveny nenapravitelné škodě a traumatu. Rodiny jsou základním prvkem naší společnosti a musí být schopny zůstat společně. Zatímco ochrana našich hranic je důležitá, můžeme a musíme lépe jako vláda a jako společnost najít jiné způsoby, jak zajistit bezpečnost. Oddělit děti od jejich matek není odpovědí a je to nemorální.“

New York Times v sobotu oznámil, že vedoucí politický poradce White House Stephen Miller vnukl původně Trumpovi nápad oddělit děti přistěhovalců od jejich rodin. „Jednalo se o jednoduché rozhodnutí vlády, že bude mít politiku nulové tolerance pro nelegální vstup, a to je zpráva, že nikdo není osvobozen od imigračního práva,“ řekl Miller NYT.

 

 

Autor: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post  Foto: screenshot youtube.com 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář