Křesťané na celém světě se pomodlili za konec utrpení, které vyvolává pandemie

Vatikán – „Dnes jsme se – všichni křesťané na světě – sešli ke společné modlitbě Otče náš, modlitbě, kterou nás naučil Ježíš,“ řekl v modlitbě papež. V poledne se v knihovně Apoštolského paláce pomodlil Otčenáš, jak k tomu vyzval tuto neděli křesťany všech vyznání na celém světě.

Hlava katolické církve vyzvala křesťanské věřící z celého světa, aby se dnes v poledne společně pomodlili za konec koronavirové krize. Informoval o tom server Vatican News. Papež rovněž vyzval hlavy všech církví světa, aby se k modlitbě rovněž připojily.

Papež vyzval všechny křesťany, aby se společně pomodlili za konec utrpení, které vyvolává pandemie nemoci COVID-19, způsobená koronavirem SARS-CoV-2. Ten se začal šířit na přelomu roku do světa z Číny a dosud se jím nakazilo přes 420.000 lidí. Skoro 19.000 z nakažených ve světě zemřelo a téměř 110.000 se zatím uzdravilo. Itálie je druhou nejhůře postiženou zemí po Číně.

„Dnes jsme se – všichni křesťané na světě – sešli ke společné modlitbě Otče náš, modlitbě, kterou nás naučil Ježíš Jako děti se s důvěrou obracíme k Otci. Činíme tak každý den i několikrát denně, ale v této chvilí chceme úpěnlivě prosit o milosrdenství pro lidstvo těžce zkoušené pandemií koronaviru. A činíme tak společně, křesťané všech církví a společenství, každé tradice, každého věku, jazyka a národnosti,“ řekl papež v modlitbě.

„Modleme se za nemocné a jejich rodiny, za zdravotníky a jejich pomocníky, za státní představitele, pořádkové síly a dobrovolníky, za duchovenstvo našich komunit,“ dodal.

Tři nakažené koronavirem k dnešním dni zaznamenal i samotný Vatikán. Papež se tento měsíc také podrobil testu na koronavirus poté, co mu nebylo dobře. Test byl negativní.

Vatikán už kvůli šíření nákazy oznámil, že minimálně do Velikonoc bude možné modlitby papeže Františka a jeho audience sledovat jen na streamingové službě Vatikánu. Kvůli pandemii se také letos budou konat všechny liturgické obřady velikonočního týdne na vatikánském Svatopetrském náměstí konat bez věřících.

Papež František také v pátek kvůli pandemii udělí mimořádně požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. Papežovo požehnání bude moci veřejnost sledovat v pátek od 18:00 SEČ prostřednictvím internetu či televize.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK -red-  Datum: 26. března 2020  Foto:

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář