Křesťané na Ukrajině prosí o modlitby

Kyjev – Ukrajinští baptisté požádali o modlitby za svou zemi, protože čelí vyhlídce na vyhrocení napětí a vojenskou mobilizaci po obnovených střetech s Ruskem.

Rusko připojilo ukrajinské území na Krymu v roce 2014 a podpořilo povstání na východě země. Tři ukrajinská námořní plavidla byla zajata Ruskem v Černém moři, což znamenalo eskalaci napětí mezi těmito dvěma národy. Ukrajina uvedla, že šest členů posádky bylo zraněno.

 

Rusko bylo obviněno ze snahy omezit přístup Ukrajiny do strategicky významných přístavů. Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil ruské akce za „vyprovokované a bláznivé“ a podepsal vyhlášku, v níž se požaduje, aby parlament vyhlásil výjimečný stav. Řekl, že to neznamená „vyhlášení války“, a zdůraznil, že „Ukrajina nemá v úmyslu bojovat proti nikomu,“ informuje Christian Today.

Baptistická unie Ukrajiny požádala církve po celém světě, aby se modlili za Ukrajinu. „Situace je velmi vážná. Pokud bude vyhlášený výjimečný stav, změní se v našem pravidelném každodenním životě na Ukrajině mnoho věcí. Větší válka je nyní možná víc než kdy předtím. Žádáme o vaše modlitby za naši situaci na Ukrajině.“

V jednokomorové sněmovně, která má 450 křesel, pro vyhlášení válečného stavu zvedlo ruku 276 poslanců. Opatření vstoupí v platnost ve středu v 08:00 SEČ a potrvá do 27. prosince, informuje ČT24.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTibe

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář