Křesťané nemohou mlčet v boji proti potratům, Bohu na životě záleží

Gainesville – Pastor Jentezen Franklin ze sboru Free Chapel v Gainesville vyzval více než 4 000 křesťanů, aby vystoupili proti potratu na akci, která oslavuje život, spolu s bývalou ředitelkou kliniky Planned Parenthood Abby Johnsnovou z filmu „Unplanned – Neplánovaný“.

„Bude-li Amerika zničena, zničí ji ticho kazatelen a ticho spravedlivé menšiny zvané křesťané, kteří nedokážou svůj hlas zvednout a říci se zápalem, že budeme chránit život,“ řekl podle Christian Post Franklin na konferenci s názvem Život je krásný. Doporučil také projevit milost lidem, kteří podstoupili potraty nebo byli zaměstnáni na klinikách, kde se potraty dělaly.

„Spolu s vášní a stejnou horlivostí budeme sdílet milost a soucit s každým, kdo zažil potrat, nejsme na ně naštvaní. Ježíš tě miluje a my tě milujeme taky. Všichni děláme chyby a potřebujeme Boží milost. Můžeme udělat svůj národ větší. Můžeme učinit náš svět místem, které ocení život, protože život je krásný, “ poznamenal pastor Franklin.

Zdůraznil dále nedávno vyhlášenou novou legislativu v New Yorku, která umožňuje za určitých podmínek potraty až do okamžiku narození. Podobný návrh zákona je ve Virginii, a poznamenal: „Pokud se nestydí za to, co dělají, pak se nestydím ani já vzít slovo Boží a říci s celou láskou ve svém srdci, že na Bohu na životě záleží a záleží na něm taky nám. “

Franklin dále vyzval shromáždění, kde byla řada křesťanských lídrů i státních zaměstnanců, aby se v tomto zápase spojili. „Už nemáme v Kristově těle luxus nejednoty. Postavte se za život a postavte se za soucit a milost těm, kteří zažili potrat,“ apeloval americký pastor na posluchače.

Franklin, Johnson a další, kteří na konferenci vystoupili, vyjádřili znepokojení nad těhotnými ženami, které mají pocit, že potrat je jejich jedinou možností a také se modlili za ženy truchlící nad svými potraty.

Facebook – Abby Johnsonová na konferenci Life Is Beautiful

Abby Johnsonová, která je nyní těhotná se svým osmým dítětem, sdílela svůj příběh o tom, že sama prošla dvěma potraty. „Neuvědomovala jsem si mnoho věcí kolem tématu potratu. Byla to moje nevědomost, byla to moje naivita, která mě zavedla do pozice potratového průmyslu,“ řekla o svých osmileté práci pro Planned Parenthood. K změně pohledu a radikální transformaci došlo v roce 2009, kdy ji její nadřízená požádala, aby na klinice zdvojnásobila kvótu potratů a z osobní zkušenosti.

„Sledovala jsem, jak tato dokonale utvořená nevinná lidská bytost zemřela v matčině lůně,“ řekla. „Věřím, že všechny tyto věci, které se odehrály v roce 2009, byly Božím způsobem, jak prolomit bezcitnost, která se utvořila kolem mého srdce. Tehdy jsem věděla, že vidím vážnou nespravedlnost.“

Od té doby Johnsonová bojuje o život. „Neexistuje nic takového, jako je nechtěné dítě, protože každé dítě je stvořeno podle obrazu a podoby Boží,“ řekla. „Udělejme vše, co je v našich silách, a to nejen proto, aby byl potrat nelegální, ale aby bylo v naší společnosti potrat nemyslitelný,“ uzavřela svoji řeč na konferenci bývalá ředitelka potratové kliniky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Facebook – Konference Life Is Beautiful

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář