Křesťané po celém světě jsou během olympiády vyzváni k modlitbám za Japonsko

Křesťané po celém světě jsou vyzvání k tomu, aby se společně modlili za Japonsko, které hostí letní olympijské hry.

Páteční zahajovací ceremoniál proběhl kvůli koronaviru za velmi přísných pandemických opatření. Jen úzký okruh VIP hostí byl puštěn na olympijský stadion v Tokiu.

Církve v hostitelských městech obvykle využívají přítomnost velkého množství místních lidí a turistů k evangelizaci. Nyní je kvůli omezením situace zcela odlišná.

SOUVISEJÍCÍOlymiáda: Kostely zůstanou pro sportovce nepřístupné

„V tuto chvíli zde panuje velmi složitá situace,“ řekl britskému portálu Premier Marty Woods z Japonského mezinárodního sportovního společenství (JISP). „Japonci jsou velmi opatrní. 80 procent z nich chtělo olympiádu úplně zrušit. Neměli však na výběr, ale nejsou z toho nadšení a někteří jsou docela naštvaní.“

I když fyzické účast mezi sportovci a fanoušky teď není na pořadu dne, křesťané se zaměřili hlavně na modlitby.

Woods říká, že si organizace osvojily vizi apoštola Pavla, který měl velké evangelizační plány po svém propuštění z vězení.

„Mohl říci:‚No, děkuji Ti moc, Pane Bože‘, ale co mám teď dělat? Místo toho však prožíval ty nejúžasnější chvíle při modlitbě a chválách, po kterých došlo k zemětřesení a on se dostává na svobodu.“

„Zdá se, že všechny dveře jsou zavřené, ale dveře modlitby se nezavřely. Mezi japonskými církvemi došlo k tomuto neuvěřitelnému modlitebnímu hnutí.“

„Čím víc o tom přemýšlíme, tím víc nám dochází, že je to ta nejstrategičtější a nejdůležitější věc, jakou můžeme dělat. Myslím, že nyní se učíme zcela nové strategii,“ konstatoval po portál Premier Woods.

Prostřednictvím JISP a Japonské evangelikální misijní asociace věřící využívají tento čas k modlitbám za šíření víry po celé zemi.

Britský křesťanský portál v této souvislosti připomíná, že křesťané v Japonsku tvoří jen jedno procento populace a mnoho měst nemá žádný kostel. Tamní křesťanské organizace proto vyzývají křesťany z celého světa, aby se k nim ve svých modlitbách přidali, a takto jim pomohli přinést závan Ducha svatého do této árijské země. Ti, kteří se chtějí zapojit, mohou pro více informací navštívit stránku: www.japan1million.com.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář