Křesťané prchají z vesnice v Pákistánu kvůli obviněním z rouhání 

Křesťanská vesnice v Pákistánu je v ohrožení kvůli obvinění z rouhání a mnoho věřících muselo ze strachu před útoky opustit své domovy.

Zpravodajský portál Premier píše, že minulý týden byly na mešitu ve městě Maryam v okrese Sargodha připevněny hanlivé plakáty s Mohamedem a jeho ženou Aišou. Oslavovaly pálení Koránu ve Švédsku – incident, který vyvolal mezinárodní odsouzení, zejména ze strany muslimských zemí.

Tisíce křesťanů byly vysídleny poté, co mešity pomocí reproduktorů vyzývaly k protestům ve městě. Jedná se o třetí obvinění z rouhání v posledních týdnech.

SOUVISEJÍCÍPákistán odsoudil k trestu smrti 22letého křesťana

Přestože plakáty mohly být pravé, mezinárodní odborníci na svobodu projevu naznačují, že by se mohlo jednat o pokus o vyvolání odporu vůči křesťanům, který navazuje na podobnou taktiku v předchozím období.

V minulosti vedly případy rouhání k davovému násilí, při kterém byli křesťané napadáni a vražděni.

Podle Morning Star News bylo v Pákistánu v letech 1987-2022 z rouhání obviněno 2120 lidí. Nepřiměřený počet z nich tvoří křesťané. Podle Centra pro sociální spravedlnost se sídlem v Láhauru bylo 75 % obvinění z rouhání vzneseno v Paňdžábu, kde se nachází řada křesťanských komunit.

Andrew Boyd z organizace Release International v rozhovoru pro Premier Christian News uvedl: „Existují lidé, kteří za rouhání čekají na rozsudek smrti. Později byli zproštěni obžaloby, ale v cele smrti jsou již léta, je jim vyhrožováno smrtí a jsou podnikány pokusy o jejich zabití.“

„Takže pokud vás nezabijí soudy – a ve skutečnosti nikdo nebyl odsouzen k trestu smrti, tento rozsudek nebyl v Pákistánu vykonán -, udělají to mstitelé. To vlastně zničí celou vaši rodinu. Lidé se musí skrývat. Musí si najít jiné místo k životu,“ uvedl. Myslím, že křesťané jsou pro extremisty v podstatě chodící, dýchající rouhači,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. července 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář