Křesťané se během ramadánu modlí za muslimy, vyjadřují jim tak svou lásku

Během pro muslimy posvátného měsíce ramadánu se křesťané po celém světě modlí za islámský svět. Výzva k modlitbám za muslimy se původně zrodila na setkání několika křesťanských vedoucích na Blízkém východě v roce 1992. Skupina věřících z mezinárodního modlitebního hnutí tehdy intenzivně prožila Boží touhu shromáždit co nejvíce křesťanů k modlitbám za muslimy.

„Soustředění medií na islámský extremismus může příliš snadno podněcovat k hněvu, strachu a dokonce i k nenávisti vůči muslimům, snažíme se odolat tomuto pokušení generalizovat a místo toho se chceme modlit s myslí a srdcem Krista,“ uvádí stránka iniciativy.

 

„V žádným případě není náš záměr znevažoval islám nebo muslimské názory tímto modlitebním úsilím během ramadánu, Uvědomujeme si, že lidé a muslimský svět je příliš složitý, zároveň však upřímně toužíme, aby muslimové na celém světě měli příležitost svobodně porozumět a zvážit dobrou zprávu – Ježíše Krista.“

Modlitební úsilí probíhá letos od 27. května do 25. června.  V České republice se do iniciativy zapojuje množství křesťanů z různých denominací. 30 dni modliteb za svět islámu dlouhodobě podporuje rovněž Křesťanská misijní společnost; na jejich webových stránkách lze stáhnout příručku s aktuálními modlitebními tématy. Materiály obsahují také mnoho informací použitelných při službě muslimům i z dlouhodobějšího pohledu, uvádí KMS.

-mn-
Foto: Youtube

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář