Křesťan dnes

Křesťané v Gaze jsou „blíže než kdy jindy ukřižovanému Spasiteli“

Místní zdroje sdělily křesťanským charitativním organizacím působícím v Gaze, že křesťanská komunita prožívá nejtěžší období od vypuknutí války s Izraelem, ale jejich víra je stále silná a dodává jim povzbuzení v jejich utrpení.

„Lidé chodí dlouhé hodiny pěšky pro malou krabičku jídla, která nestačí ani pro tři osoby,“ řekl zdroj, který si přál zůstat v anonymitě, zástupcům katolické charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN).

SOUVISEJÍCÍAnalytici: Papež ve vyjádřeních improvizuje a nemá evropský pohled na politiku

„V této chabé stravě se sdílení stává součástí každodenního života a jejich nové křesťanské identity.“

Portál Christian Today připomíná, že Pomoc církvi v nouzi je papežská nadace působící přímo pod Svatým stolcem, která každoročně realizuje tisíce projektů a poskytuje nouzovou podporu lidem zažívajícím pronásledování. ACN byla schopna poskytnout nouzovou pomoc, která zahrnuje potravinové lístky, léky a pomoc s náklady na bydlení a školné, 3 448 křesťanům ve Svaté zemi.

Ačkoli britská pobočka ACN může nabízet podporu pouze na Západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě kvůli protiteroristické legislativě, která znemožňuje převod finančních prostředků do Gazy, životně důležitá pomoc se dostává díky ostatním národním pobočkám charity.

ACN v současné době pomáhá dalším organizacím, aby mohl jeruzalémský latinský patriarchát poskytovat každému křesťanovi v Gaze dvě plnohodnotná jídla týdně a bochník chleba každé dva dny.

Zdroj prozradil, že jednou z největších výzev, kterým humanitární pracovníci čelí, je pomoc při zajištění přístupu k čisté vodě – její současný nedostatek prý způsobuje šíření nemocí.

„Máme špinavou vodu pro toalety a sanitární jednotky a voda se čistí tradičními metodami,“ uvedl zdroj.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. března 2024 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Exit mobile version