Křesťané v Indii čelí rapidnímu nárůstu pronásledování 

Křesťané v Indii zažívají prudký nárůst pronásledování. Vynucená konverze a obvinění z rouhání jsou nejčastější důvody perzekuce. 

International Christian Concern informuje, že křesťané v Indii v současnosti zažívají během posledních tří týdnů prudký nárůst pronásledování. Americká křesťanská organizace zaznamenala nejméně 14 násilných incidentů a také 12 případů, kdy byli křesťané neprávem uvězněni na základě falešných obvinění z konverze.

SOUVISEJÍCÍDav hinduistických radikálů napadl domácí sbor

Jeff King, prezident ICC, sdílel své obavy: „Pokud bude tempo pronásledování z posledních týdnů dlouhodobě pokračovat, hrozilo by, že překročí počet incidentů, ke kterým došlo v loňském roce. Tato úroveň pronásledování je bezprecedentní a jsme hluboce znepokojeni tím, co by to mohlo znamenat pro budoucnost indické křesťanské komunity. Ve svých modlitbách myslíme na každou z postižených rodin.“ 

ICC již dříve informovalo, že United Christian Forum, nevládní organizace, která monitoruje pronásledování křesťanů, zaznamenala v loňském roce 486 incidentů. Jednalo se o nejvyšší úroveň pronásledování od doby, kdy Indie získala nezávislost, a prudký nárůst pronásledování v prvním čtvrtletí roku 2022 znepokojuje křesťany, že tento rok budou čelit ještě větší perzekuci.

Pastor Madhu, který byl terčem jednoho z nedávných útoků, sdělil ICC, že byl násilně napaden po měsíci obtěžování. Dav téměř 100 podezřelých příznivců nacionalistické strany se na něj zaměřil kvůli údajné nucené konverzi, kterou měl provádět na místních lidech. Byl uvězněn, ale po dvou dnech propuštěn. „Byl jsem šokován, když jsem viděl, že můj kostel byl zcela zbořen,“ řekl pastor Madhu, „nevím, kde hledat pomoc, protože jsem byl právě na kauci propuštěn z vězení. Je stále obtížnější shromažďovat se k bohoslužbám a modlitbám, zvláště v mém regionu okresu Šivmoga,“ poznamenal indický pastor. 

V samostatném incidentu radikální hinduističtí nacionalisté brutálně zbili pastora Rakaše a dva z jeho rodinných příslušníků v Uttar Pradeši, protože se modlili. Tři křesťané strávili přes týden v nemocnici s vážnými zraněními. „Chtěli nás v kostele upálit zaživa, ale z Boží milosti jsme skončili v nemocnici,“ řekl pastor Rakaš ICC. „Tak strašlivě nás bili pěstmi a kopali nás dotoo oblasti břicha a bili mě holí do hlavy. Spadl jsem na zem; i dnes mám nesnesitelnou bolest hlavy.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. února 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář