Křesťané, židé a muslimové se dnes v Praze společně pomodlí za mír ve Svaté zemi

Praha – Křesťané, židé a muslimové se dnes odpoledne v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora společně pomodlí za mír ve Svaté zemi. Účastníci setkání budou moct zapálit svíčku za mír a za oběti konfliktů. Na facebooku to uvedla pořádající Akademická farnost Praha. Na Blízkém východě se rozhořely boje po útoku palestinského islamistického hnutí Hamás na Izrael z počátku tohoto měsíce.

V kostele v sousedství Karlova mostu se zástupci křesťanských církví a židovské i muslimské komunity sejdou pod záštitou dlouholetého duchovního správce salvátorské akademické farnosti Tomáše Halíka. Modlitbu pronesou Halík za římskokatolickou církev, Jiří Schneider za Českobratrskou církev evangelickou, Sylvie Wittmannová za liberální židovskou komunitu Bejt Simcha a Vladimír Sáňka za pražskou muslimskou obec.

SOUVISEJÍCÍEkumenická rada církví odsuzuje terorismus a antisemitismus a modlí se za mír

Ozbrojenci Hamásu 7. října vpadli na území jižního Izraele, povraždili víc než tisíc převážně civilistů a dalších asi 240 lidí unesli do Pásma Gazy. Izrael odpověděl bombardováním Pásma Gazy a pozemní operací na území ovládaném Palestinci. Izraelské vojenské akce v Pásmu Gazy si podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy více než 8000 lidí. Izraelská armáda rovněž zesílila razie proti palestinským radikálům na okupovaném Západním břehu Jordánu a na severních hranicích židovského státu bojuje proti libanonskému šíitskému radikálnímu hnutí Hizballáh.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 31. října 2023 Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář