Křesťanky volají po sjednocení a posílení role žen v církvi

Amstardam – Šedesát žen z osmnácti národů se sešlo v Amsterodamu na konferenci s cílem pomoci křesťankám ve vedení. Světové evangelikální aliance (WEA) a Lausanne Women in Evangelism Network pozvaly ženy zastávající přední pozice v byznysu, teologii, charitě, mediích a církvi, aby „vyzdvihly příspěvek žen k Božímu dílu ve světě,“ informuje Evangelical Focus.

Genderová nerovnost zůstává překážkou

Pořadatelky představily průzkum mezi pětistovkou žen, který ukázal, že sexismus v církvi a kulturní odlišnosti jsou hlavními překážkami, kterým musí ženy čelit ve svém povolání.

Během tří dnů se modlily a sdílely strategické poznatky o stavu žen ve světě, což vyústilo v závěrečné prohlášení, které vyzývá křesťany, aby „uznali, že genderová nerovnost je nadále překážkou, která snižuje účinné svědectví církve o proměňující moci evangelia.“

Prohlášení „Výzva ke všem křesťanům,“ které bylo napsáno téměř před deseti lety, podporuje tyto myšlenky. „Je nesmírně důležité uznat přínos tolika žen z různých národů pro Boží království. Tyto ženy jsou hrdinky. Musíme se však také postavit za ženy a dívky, které nemohou pro bariéry v církevní kultuře naplnit svůj potenciál,“ řekla Elke Wernerová, která je již více než 25 let hlavní představitelkou Lausannského hnutí.

Amanda Jacksonová, ředitelka ženské komise WEA, zdůraznila, že „pokud církev říká, že ženy jsou způsobilé pouze pro určité role, může to být velmi škodlivé“.

„Chceme, aby byla uznána vina, jsou-li ženské hlasy umlčovány, svobodné ženy ignorovány nebo když církev toleruje zneužívání,“ poznamenala.

„Chceme však být také pozitivní v tom, čeho můžeme dosáhnout, když společně využíváme své dary,“ dodala Jacksonová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum_ 24. srpna 2019  Foto: Global Christian Women in Leadership

Tags: ,

1 Komentář

  1. Hrdinkou víry se stanou ty, které se pokorně podřídí Božímu slovu, tak jako Marie, matka Pána Ježíše. „Podřiďte se pod mocnou ruku Boží, aby vás povýšil v ustanovený čas.“ V církvi musí „sexismus“ zůstat.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář