Křesťanská aktivistka tvrdí, že íránský režim zatkl 15 věřících

Pronásledovaná íránská křesťanská aktivistka tvrdí, že státní orgány v rámci celonárodní kampaně uvěznily 15 křesťanů.

Křesťanská konvertitka Maria Mohammadiová, které byl nedávno pozastaven tříměsíční trest za údajnou účast na demonstraci proti sestřelení ukrajinského letadla, pro organizaci Voice of America Persian uvedla, že od 15. června zůstává v íránských věznicích zadrženo nejméně 15 křesťanů, a to i přesto, že tisíce vězňů bylo v důsledku koronaviru předčasně propuštěno.

„Nebyly proti mně žádné důkazy, takže jsem měla být osvobozena, ale místo toho jsem byla odsouzena nejen k uvěznění, ale také k bičování,“ uvedla pro Article 18.

„A je třeba zmínit, že ještě předtím, než byl vynesen rozsudek, jsem byla já a moje rodina nucena snášet všechny druhy mučení,“ dodala.

Soudce neuvedl žádné důkazy proti křesťance, ale poznamenal, že její přítomnost v oblasti, kde se demonstrace konala, je „důkazem sama o sobě“. Article 18 uvádí, že během jednání jí soudce položil otázku ohledně náboženského přesvědčení, i když obvinění nesouviselo s její vírou.

Křesťanská aktivistka již byla třikrát zatčena a strávila šest měsíců ve vězení za to, že je členem tzv. domácí církve v Teheránu. Těsně před zatčením byla bez uvedených důvodů vyloučena z univerzity, a teprve o týden později byla znovu zatčena.

Začátkem tohoto roku napsala Fatemeh otevřený dopis íránskému ministrovi zpravodajství a obvinila ho z porušení ústavy kvůli vládou cíleným útokům na křesťany. Fatemeh se také ptala, proč křesťanům brání „mluvit o své víře“, zatímco muslimové se mohou volně zapojit do „propagandy“ ve školách, univerzitách a mešitách.

Přestože íránská vláda trvá na tom, že nabízí náboženskou svobodu, organizace na monitorování perzekucí a agentury pro lidská práva prohlásily, že islámský režim je vůči menšinám, včetně křesťanů, velmi nepřátelský.

Írán je na 9. místě žebříčku organizace Open Doors 2020 World Watch List z 50 zemí, kde je nejhorší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. června 2020  Foto: Open Doors – Maria Mohammediová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář