Křesťanská organizace slaví. Polsko udělilo azyl Norce kvůli Barnevernetu

Varšava – Polsko poskytlo azyl matce a její dvouleté dceři, která uprchla z Norska, když se sociální služba Barnevernet pokoušela odebrat dítě z mateřské péče na základě, falešných obvinění ze zneužívání drog, tvrdí matka dítěte.

Evropští aktivisté za ochranu práv rodiny slaví vítězství, protože Silje Garmová a její dcera Eira minulý týden obdržely azyl v Polsku.

Matka s dcerou uprchly z Norska, protože matka se snažila být s dcerou, ale kontroverzní sociální organizace Barnevernet, se pokusila dítě matce odebrat na základě neopodstatněných tvrzení otce dítěte, informuje The Christian Post.

Křesťanská koalice – skupina založená v Oslo, která obhajuje židovsko-křesťanské hodnoty – uvádí, že azyl byl formálně udělen přibližně deset měsíců poté, co imigrační úřad dospěl k závěru, že Garmová a její dcera potřebují ochranu Polska.

„Tento týden zasáhl polský premiér Mateusz Morawiecki, zbožný katolík, a poskytl politický azyl, první po druhé světové válce pro občana Norska, který hledal a získal politický azyl v evropském národě,“ řekl pastor Jan-AageTorp, předseda křesťanské koalice pro The Christian Post.

Torp, který navštívil rodinu v červenci, se domnívá, že neexistuje „žádný platný důvod“ pro to, co nazývá norská vláda „únosem dítěte.“

Jak Garmová podrobně popsala v rozhovoru pro polský Super Express, byla otcem svého prvního dítěte obviněna ze „zneužívání bolesti“, vedla „chaotický životní styl“ a měla „syndrom chronické únavy“.

Garmová vysvětlila, že si nechala provést testy, které byly negativní na léky proti bolesti. „Moje lékařské záznamy byly zničené a nic nebylo nalezeno,“ řekla. „Až do roku 2014, po dobu deseti let, nikdo neměl vůči mému mateřství žádné námitky.“

Stejně jako v případech dalších rodin v Norsku je Barnevernet schopen odebrat dítě z domova a později získat souhlas soudu. Garmová tvrdí, že sociální úřad byl více nakloněn věřit exmanželovým slovům, protože je „velmi vlivným mužem, obchodníkem, přítelem s právníky“.

„Kdyby byl obyčejný člověk – řidič kamionu nebo prodavač – asi by to bylo trochu jiné,“ tvrdila žena. „Byl to on, kdo nahlásil ohrožení života dcery mým chaotickým životním stylem a Bavernet začal jednat. Někdo je kdysi srovnal s rychlíkem – jak začne, je těžké ho zastavit.“

Garmová přišla do Polska v květnu 2017. „Raduji se, že Garmová získala ochranu velkého katolického Polska,“ dodal Torp. „V Norsku roste obrovský ideologický a politický boj a její vítězství nás všechny inspirovalo,“dodal Torp.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: YouTube, Silje Garmová

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář