Křesťanská rodina v Indii byla zbita a oddělena od dětí

Křesťanský pár v centrální části Indie už více než měsíc neviděl své dvě malé děti poté, co je stoupenci tradičního kmenového náboženství vyhnali z jejich vesnice, protože odmítli odvolat svou víru.

Pětatřicetiletý Aayatu Ram Podiyami byl dvakrát napaden ve vesnici Gupanpal v okrese Sukma, protože odmítl odvolat svou křesťanskou víru.

SOUVISEJÍCÍ Indie: Podle ministra Manipuru bylo při etnickém násilí vysídleno 36 655 lidí a vypáleno 1 700 domů a kostelů

Aayatu Podiyamimu se v obou případech podařilo uprchnout do džungle, ale jeho otec Mangu Ram Podiyami „není mladý a rychlý“ a druhému útoku nedokázal uniknout.

“Dav ho přestal bít, když omdlel, a útočníci si mysleli, že je mrtvý,“ řekl Aayatu Podiyami. Od 12. února, kdy se s manželkou a otcem uchýlili na bezpečné místo, se nevrátili domů.

Manželé mají dvě dcery ve věku 7 a 4 roky. Aayatu Podiyami je jediným přeživším synem ze tří sourozenců a v jeho domě zůstali také jeho matka, vdova a dítě mladšího bratra a syn staršího bratra.

„Nemohu se vrátit domů, abych viděl své děti,“ řekl Aayatu Podiyami pro Morning Star News. „Útočníci nás hlídají, sledují náš dům a čekají, až se vrátím. Bůh je naší jedinou nadějí. Prosím, modlete se za nás. Nevidím žádné východisko.“

Jeho otec byl propuštěn z nemocnice, kde ho šestnáct dní ošetřovali pro vážná zranění, a dále se léčí v soukromém zdravotnickém středisku. „Stále mám bolesti na hrudi a potíže s dýcháním,“ řekl Mangu Podiyami.

Aayatu Podiyami od útoku z 12. února pracuje jako pomocný dělník, aby přežil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. dubna 2024 Foto: Sukma Gov – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář