Křesťanské církve chystají ve Frýdku-Místku festival Boží město

Frýdek-Místek – Ve Frýdku se v sobotu uskuteční festival křesťanských církví nazvaný Boží město. Jeho cílem je spojovat lidi z obou břehů Ostravice i různých církví. Návštěvníci se mohou těšit na hudební i divadelní vystoupení a další program, řekl dnes ČTK mluvčí ostravsko-opavského biskupství Ondřej Elbel.

Festival je ekumenický a podílí se na něm všechny křesťanské církve působící ve městě. Dějiště festivalu organizátoři chtěli přiblížit co možná nejblíže k řece Ostravici, která Frýdek a Místek rozděluje. „Hráli jsme si i s myšlenkou postavit pódium přímo na řece, ale to by bylo mimo naše možnosti. Nakonec jsme proto zvolili lokalitu Sadů Bedřicha Smetany, které jsou řece velmi blízko a navíc tam lidé s oblibou tráví volný čas,“ uvedl za organizátory Miroslav Přikryl.

SOUVISEJÍCÍTřebíč chystá na léto nový festival židovské kultury, nahradí jím tradiční akce

Každá ze zapojených církví vysílá zástupce ze svého středu do organizačního štábu a společně chystají hlavní program, modlitební místo i program pro děti. Sobotní program v Sadech Bedřicha Smetany otevře v 10:00 divadélko Tučňáci na Arše v podání herce Jana Horáka. O hodinu později začne v sadech rodinná soutěžní hra.

U řeky organizátoři chystají i takzvaný Davidův stánek. „Bude to místo nepřetržité modlitby za naše město, jeho obyvatele a jejich radosti a starosti,“ uvedl Přikryl. Vystupovat budou křesťanské hudební skupiny, a to až do 17:00. „Všechny církve a zapojené organizace budou mít v sadech své stánky,“ doplnil Elbel.

Součástí festivalu budou i přednášky pastora Karla Řežábka v Národním domě. Festival Boží město zakončí večerní hudební program v altánu v Sadech Bedřicha Smetany. Představí se písničkář Pavel Helan, skupina Chapela nebo slovenské křesťanské rapující uskupení Tow Meot. Více podrobností o festivalu lze najít také na webových stránkách.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. května 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář