Křesťanské církve v Turecku reagují na následky devastujícího zemětřesení 

Křesťanské organizace a sítě církví reagují na katastrofu způsobenou dvěma zemětřeseními na jihovýchodě Turecka a na severu Sýrie.

„Od rána v regionu intenzivně pracují týmy z celého světa i z Turecka,“ napsalo 7. února Sdružení protestantských církví v Turecku (TeK, známé také jako Turecká evangelikální aliance) v krátké aktualizaci. „Pamatujte na ně prosím ve svých modlitbách. Náš tým začne pracovat v Antepu“.

Organizace sdružující evangelikální protestantské subjekty v zemi pracuje prostřednictvím sdružení První naděje, které několik hodin po prvním zemětřesení o síle 7,8 stupně vyslalo tým první pomoci. „FHA brzy ráno rychle naplánovala akci a rovnou vyrazila jako tým. Zpočátku bylo do pomoci nasazeno 15 profesionálů z İzmiru, Ankary a Vanu. Do oblasti pomoci vyrazily tři mobilní hygienické vozy FHA. Do oblasti míří také pátrací a záchranné vozidlo organizace,“ informuje portál Evangelical Focus. 

SOUVISEJÍCÍEvropské katolické církve podpořily lidi postižené zemětřesením

Cestování na jih Turecka není za ztížených povětrnostních podmínek (déšť a sníh) a kvůli uzavření některých silnic snadné, uvedl pro Evangelical Focus jeden z evangelikálních pastorů v Turecku.

Navzdory obtížím dorazilo několik křesťanských organizací i jednotlivců do měst, jako je Iskenderun a Antakya (Antiochie), města s historií víry sahající až do novozákonních dob. Členové rozhlasové služby Shema Media Group se vydali do těchto měst, „aby přivezli nějaké zásoby pro tamní obyvatele“. Podle jejich slov „je tam tolik škod a jen velmi málo pomoci, která se dostala do Iskenderunu“.

Mezi zabitými v tomto regionu je i evangelikální pastor a jeho manželka. Jejich desetiletý syn přežil.

Zabita byla ještě jedna mladá dívka, která byla také součástí církve, potvrdil evangelikální vedoucí pro Evangelical Focus.

„Po katastrofálním zemětřesení všichni prožíváme hluboký šok,“ uvedlo představenstvo Sdružení protestantských církví (TeK).

„Mnoho církví a věřících v oblasti zemětřesení usilovně pracuje na pomoci obětem a zároveň se potýká s vlastními těžkostmi a s bolestí. Nezapomínejme je podporovat svými modlitbami,“ dodalo.

Sdružení koordinovalo lidi v okolních provinciích, aby „dočasně otevřeli své domovy“ pastorům a humanitárním pracovníkům působícím v postižených oblastech. „Kéž se nad námi všemi Pán smiluje. Kéž nás Duch svatý chrání a vede,“ uzavřeli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. února 2023 Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář