Křesťanské festivaly bijí na poplach a své fanoušky prosí o finanční podporu

Kolektiv organizátorů předních britských křesťanských festivalů vyzval své fanoušky, aby kvůli negativnímu dopadu pandemie zvážili svou finanční podporu. V otevřeném dopisu vyjádřili obavu, že za současné situace nebudou schopni nadále organizovat další akce.

S ohledem na dopad pandemie, která vážně zasáhla celý sektor kultury, se hudební festivaly potýkají s velkými finančními ztrátami.

Ředitel festivalu New Wine Jules Morgan v rozhovoru pro portál Premier uvedl, že budoucnost mnoha festivalů visí na vlásku. „Když nás to loni v březnu zasáhlo, tak organizátoři mnoha křesťanských festivalů si v té chvíli mysleli, že to bude jen na jeden rok.“ Vysvětlil, že díky štědrým podporovatelům proběhlo několik akcí, ale upozornil, že mnohé náklady s tím spojené, jako je aparatura nebo postavení podia stojí hodně peněz.   

Organizátoři v dopise uvádějí, že „křesťanské festivaly ve Velké Británii ovlivnily miliony lidí a toto úžasné svědectví o jejich dopadu se každoročně obnovuje, protože stále více lidí uvěřilo a reagovalo na Boží slovo ve svém životě“.

„Křesťanské festivaly vytvářejí prostor pro to, abychom si odpočinuli od každodenní rutiny a aby nás Bůh měnil. Tato vnitřní transformace vedla ke vzniku nových projektů, charitativní práci a snům, které přinesly transformaci a podporovaly poslání církve. Ale nyní má pandemie na nás všechny, prakticky i finančně, zásadní dopad.“

S rostoucím počtem akcí, které se nyní konají online, ředitelé festivalů konstatovali, že dělat akce „zdarma“ není z dlouhodobého hlediska udržitelné. „Cena zdarma “ je pro nás příliš vysoká,“ a dodali, že to tímto způsobem nadále nejsou schopni organizovat další festivaly a své fanoušky požádali o pomoc, aby byli schopní přežít. 

„Akce pro tisíce lidí vyžaduje infrastrukturu a ještě mnohem více a my prostě nemůžeme dělat tyto věci zdarma,“ dodali. „Pro některé z nás je to rok, kdy se dá něco udělat, a váš dar by to mohl změnit,“ napsali. „V tomto zápase stojíme společně. Děkujeme vám.“


Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Finanční situace festivalu UNITED

Na finanční situaci jsme se zeptali Daniely Hurtové, která vede festival UNITED. „Rok 2020 byl pro festival UNITED obzvlášť těžký. Padla veškerá připravená práce, ale nechtěli jsme to vzdát a rychle připravili UNITED online, aby se lidé mohli dívat ve svých domovech, ale hlavně ve skupinách mládeže, kde mohli zažít něco z UNITED společenství,“ uvedla ředitelka vsetinského multižánrového festivalu.

„Část peněz z objednaného vstupného jsme vrátili lidem, druhou část budeme muset pravděpodobně vrátit v roce 2021, pokud se nepodaří zorganizovat adekvátní festivalový program, kvůli epidemické situaci. Vidíme ale stále více rostoucí potřebu mládeže se setkat osobně, kterou s námi vedoucí mládeží sdílí. Deprese z odloučení a nemožnosti setkávání žel narůstá. S vírou připravujeme festivalový program 2021 tak, aby byl co nejvíce open air, s použitím sektorů. Jsme připraveni vyrazit za lidmi ze Vsetína i do jiných měst. S financemi budeme zápasit i nadále, protože propad z normálního vstupného bude velký. Prosíme o přízeň u našich podporovatelů,“ dodala Hurtová na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. března 2021 Foto: Festival UNITED

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář