Křesťanské organizace kritizují Blinkena za odebrání Nigérie se seznamu zemí, kde je nejvíce ohrožena náboženská svoboda

 Křesťanské organizace a bývalí vysocí američtí diplomaté kritizují rozhodnutí ministra zahraničí Antonyho Blinkena vyřadit Nigérii ze seznamu zemí obviněných  z účasti na náboženském pronásledování nebo jeho tolerování.

Portál Politico informuje, že rozhodnutí americké administrativy přišlo těsně předtím, než Blinken navštívil nejlidnatější africký stát, kde již dlouho doutná napětí mezi muslimy a křesťany.

SOUVISEJÍCÍV Nigérii bylo zavražděno deset křesťanů, včetně tří dětí

Představitelé ministerstva zahraničí k tomuto kroku neuvedli žádný důvod, kromě toho, že Blinken na radu různých sekcí ministerstva rozhodl, že Nigérie nesplňuje podmínky, aby mohla být jmenována „zemí zvláštního zájmu“ na každoročním seznamu náboženské svobody, který zveřejňuje státní tajemník. Úřady popřely, že by rozhodnutí souviselo s Blinkenovou plánovanou cestou do Nigérie, ale nedokázali plně vysvětlit časovou souvislost.

V Nigérii dochází k početným útokům různých radikálních islamistických skupin na křesťanské obyvatelstvo. Mezi nejznámější patří teroristická organizace Boko Haram, která stála za únosy věřících a má na svědomí úmrtí stovek nevinných lidí, včetně žen a dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – Anthony Blinken

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář