Křesťanskou dívku v Pákistánu unesl šedesátiletý muslim a donutil ji k sňatku

Láhaur, Pákistán – Arif Gill řekl, že ztratil naději na nalezení své patnáctileté dcery, kterou unesl šedesátiletý muslim, přinutil jí k sňatku a ke konverzi k islámu. Pákistánská policie po téměř dvou měsících konečně případ zaregistrovala. 

Sitara Arif, známá také jako Saira, byla unesena 15. prosince Ranou Tajabem ve Faisalabádu, řekl Morning Star News Gill. Tajab je manžel Naily Ambreenové, ředitelky muslimské státní školy, pro kterou Saira pracovala jako pomocnice v domácnosti.

SOUVISEJÍCÍPákistánskému křesťanovi hrozí trest smrti na základě falešného obvinění z rouhání

„Šel jsem na policejní stanici nahlásit únos své dcery, ale mou stížnost odmítli přijmout a vyhnali mě z budovy,“ řekl Gill, tělesně postižený katolík.

Dodal, že se opakovaně pokoušel zaregistrovat případ proti Tajabovi, ale policie jeho prosby ignorovala.

„Paní Naila je státní zaměstnanec a ona i její manžel mají na policii značný vliv, proto mou žádost rovnou zamítli,“ řekl Gill Morning Star News.

„Po opakovaném ponižování a zastrašování, abych přestal věc řešit, jsem se vzdal osudu v domnění, že už nebudu moci vidět svou dceru. Už jsou to téměř dva měsíce, co jsme s manželkou neviděli naši dceru ani jsme neslyšeli nic ohledně jejího bezpečí a blaha. Jen Bůh zná naši bolest a utrpení ode dne, kdy nám byla odebrána.“

Gill uvedl, že chudoba donutila rodinu poslat dceru pracovat do muslimské domácnosti.

„Nejsem schopen si vydělat na živobytí, a tak moje žena a dcera pracují jako pomocnice v domácnosti, aby rodinu uživily,“ řekl. „Dceru jsme vždy velmi chránili a nikdy nás nenapadlo, že by se mohla stát terčem útoku pětkrát staršího muže.“

Sitara je nejstarší z Gillových dětí.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Gillův právník a předseda Aliance menšin v Pákistánu, advokát Akmal Bhatti, uvedl, že se o Gillově utrpení dozvěděl 3. února a okamžitě zařídil, aby se rodina setkala s regionálním policejním velitelem ve Faisalábádu. Protestovali proti lhostejnosti policie a požadovali okamžitou registraci první informační zprávy (FIR).

Na příkaz krajského policejního šéfa bylo 4. února na policejní stanici v Madina Town zaregistrováno FIR proti Tajabovi a policisté zahájili razie za účelem jeho zatčení a získání Sitary, uvedl Bhatti. Případ byl zaregistrován podle článku 365-B pákistánského trestního zákoníku týkajícího se únosu, nebo násilného sňatku.

Bhattí uvedl, že když policie provedla razii v Tajabově domě, jeho manželka Naila Ambreenová předala úředníkům islámský oddací list mezi ním a Sitárou.

„To je modus operandi ve všech případech nucených sňatků nezletilých dívek z menšin,“ řekl Bhatti. „Obviněný nejprve oběť znásilní a pak využije islámského oddacího listu jako zástěrky, aby unikl trestu za tento ohavný zločin.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář