Křesťanský film Breakthrough/Zlom získal nominaci na Oscara

Los Angeles – Breakthrough, jeden z nejpopulárnějších křesťanských filmů roku 2019, byl nominován na Oscara.

Rodinný film získal nominaci v kategorii Nejlepší píseň za I’m standing with you, kterou napsala Diane Warren. Jednou z nejznámějších hereček ve filmu je Chrissy Metz.

Snímek je založen na stejnojmenné knize Joyce Smith, která vypráví skutečný příběh svého syna. „Když John (Marcel Ruiz), adoptovaný syn Joyce Smith (Chrissy Metz), propadne prasklým ledem jezera v Missouri, každého nad bezvládným tělem opouští veškerá naděje. Přes pochmurné předpovědi lékařů i vědců Joyce neztrácí víru a stane se inspirací i pro ostatní, kteří se začnou modlit za Johnovo uzdravení. Snímek Zlom, který vznikl podle neuvěřitelného skutečného příběhu, je fascinující připomínkou, že víra a láska mohou přinést vlnu naděje a někdy dokonce i zázrak,“ uvádí k filmu oficiální distributor.

Producentem filmu je pastor DeVon Franklin. Franklin je americký hollywoodský producent, autor několika úspěšných knih a kazatel. Proslavily ho filmy Miracles from Heaven a Heaven is for Real.

Po oznámení nominací DeVon na na Twitteru napsal: „Film Breakthroug získal nominaci na Oscara! V kategorii Nejlepší originální píseň za I’m standing with you. Obrovská gratulace pro Diane Warren.“

Metz v reakci na Instagramu napsala: „Blahopřeji Diane Warren k 11. nominaci na Oscara za nejlepší píseň!“

Další nominovaný film se silnými tématy víry je Harriet. Příběh vypráví o životě otroků a zbožných křesťanech. Film obdržel dvě nominace v kategorii za nejlepší originální píseň, kterou napsal Joshuah Brian Campbell. Britská herečka Cynthia Erivo získala nominaci na nejlepší herečku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. ledna 2020   Foto: CC Search

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář