Křesťanský mnich dostal v Turecku za podání chleba dva roky vězení

Podle křesťanské humanitární organizace  International Christian Concern (ICC) turecký soud dne 7. dubna 2021 odsoudil syrského kněze otce Sefera (Aho) Bileçena z kláštera Mar Yaqoub al-Suruji na dva roky a jeden měsíc vězení. Podle obžaloby se podílel na terorismu. Tento rozsudek přichází jen něco málo rok poté, co byl otec Bileçen zadržen spolu s dalšími 12 osobami na základě obvinění z napomáhání mezinárodně uznávané teroristické organizaci PKK.

Krátce po svém zatčení v lednu 2020 sdílel otec Bileçen prostřednictvím svého právního zástupce následující prohlášení :

“Dva členové organizace přišli do kláštera v roce 2018. Požádali mě o jídlo. Aniž bych věděl, o koho se jedná, vyhověl jsem jim. Jídlo jsem podal z křesťanské lásky. V reakci na to se se mnou setkal velitel četnictva spolu s metropolitním biskupem. Nepopřel jsem to. Chtěl jsem, aby byla přijata bezpečnostní opatření, aby se tato událost už neopakovala. Nebyla však přijata žádná bezpečnostní opatření.“

“Myslel jsem, že po uzavření zprávy byl případ uzavřen. Dal bych jídlo každému, kdo by přišel k mým dveřím.  Neudělal jsem to proto, abych pomohl organizaci, ale kvůli své víře, která mě vede k lásce.“

Turecké úřady využívají sebemenší záminky k zatýkání. Křestané společně s tureckou opozicí se velmi jednoduše ocitají ve vězení za banální přestupky. Velké procento těchto zatčených pak v tureckém vězení páchá sebevraždu. Více zde:

Zdroj: pronasledovanikrestane.cz Datum: 16. dubna 2021 Foto: screenshot YouTube

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář