Křesťanský pár, který léčil nemocnou dceru modlitbou, dostal téměř 7 let za její smrt

Oregon – Mladý křesťanský pár z Oregonu, který se spoléhal výhradně na víru a modlitbu při uzdravení své nemocné novorozené dcery, byl odsouzen na téměř sedm let vězení za smrt dítěte v roce 2017. Rozsudek vynesl v pondělí okresní soud v Oregonu.

Jako součást trestu musela Sarah Mitchellová a její manžel Travis, kteří jsou členy letničního sboru Followers of Christ, podepsat následné prohlášení: „Měli jsme vyhledat přiměřenou lékařskou péči pro naše děti a všichni ve sboru by měli činit totéž.“

Členové této letniční církve věří, že víra uzdraví každou nemoc a pokud někdo umře, vidí to jako Boží vůli. Dědeček Sarah Mitchellové, Walter White, který tento sbor založil, musel rovněž podepsat prohlášení a souhlasit, že ho přečte celé kongregaci.

„Příliš dlouho děti v tomto sboru zbytečně trpí a umírají, protože jejich rodiče kvůli náboženskému přesvědčení odmítají vyhledávat lékařskou péči pro své děti.“ prohlásil okresní prokurátor v pondělí.

Soud v Oreganu řešil v uplynulých devíti letech čtyři další podobné případy nedbalosti rodičů.  Členové sboru však až v této kauze poprvé uznali trestní odpovědnost za své chování a také veřejně uvedli, že musí hledat přiměřenou zdravotní péči pro své děti.

 

Autor: -mn- Zdroj: The Christian Post  Foto: CLACKAMAS COUNTY SHERIFF’S OFFICE

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Zahraničí

1 Komentář

  1. Možná, že shodou okolností se v tomto deníku v krátké době objevily komentáře se značně podobnou tématikou a to jest nemoci a utrpení. Svou podstatou mi to v principu připomíná biblický příběh o Jonášovi, který se snažil před Bohem utéct nebo ukrýt, ale stejně nakonec zjistil, že to není možné. Podobně i my se snažíme různými způsoby unikat Boží pravdě, která nás stejně dostihne, tak jako Jonáše ať se nám to líbí nebo ne. Jsme prázdnými nádobami a záleží na nás, čím se necháme plnit, jestli bludy, pověrami, náboženstvím nebo pravdou. To platí pro přítomnost a především pro budoucnost …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář