Křesťanský pekař prohrál odvolání proti transgenderovému dortu

Křesťanský pekař prohrál odvolání proti dřívějšímu soudnímu rozhodnutí, podle něhož se mýlil, když odmítl objednávku dortu oslavujícího transgenderismus. 

Portál Christian Today informuje, že tříčlenný senát coloradského odvolacího soudu ve čtvrtek rozhodl v neprospěch křesťanského pekaře Jacka Phillipse. Žalobu proti Phillipsovi podala právnička Autumn Scardinaová, poté, co odmítl upéct dort v růžových a modrých barvách transgenderové vlajky.

SOUVISEJÍCÍJak reaguje církev na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o zrušení práva na potraty 

Soudce Timothy Schutz ve zveřejněném rozhodnutí dospěl k závěru, že Phillips porušil coloradský antidiskriminační zákon, protože objednávku nejprve přijal, ale poté, co zjistil, že dort má oslavovat transgenderovou transformaci, ji stáhl. 

Alliance Defending Freedom, která Phillipse zastupuje, uvedla, že se proti rozsudku odvolá.

„Svoboda projevu je pro každého. Nikdo by neměl být nucen vyjadřovat poselství, které porušuje jeho základní přesvědčení,“ uvedl podle Christian Today právní zástupce ADF Jake Warner.

„Před více než deseti lety se coloradští úředníci začali zaměřovat na Jacka a zneužívali státní zákony, aby ho nutili říkat věci, kterým nevěří. V tomto tažení pak pokračoval aktivistický právník,“ pokračoval. 

„Tato krutost musí přestat. Člověk nemusí být téhož názoru jako Jack, aby souhlasil s tím, že všichni Američané by měli mít možnost svobodně říkat, čemu věří, i když vláda si myslí něco jiného,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář