Křesťanští uprchlíci čelí v táborech po Evropě pronásledování islámských extremistů

Mnozí křesťanští uprchlíci ze Středního východu čelí pronásledování islámských extremistů v uprchlických táborech po Evropě. Také konvertité z islámu na křesťanství, jsou v nebezpečí, protože je extrémisté považují za odpadlíky.

Britské internetové noviny Christian Today informují, že ačkoli v dohodách OSN o mezinárodním právu o uprchlících existuje politika ochrany je jen zřídka prováděna, protože úředníci se obávají, že budou obviněni z diskriminace. Většina agentur a charitativních organizací spolupracujících s uprchlíky v Evropě tento problém ignoruje.

Průběžná zpráva o pronásledování vydaná ministerstvem zahraničních věcí Velké Británie, která byla zveřejněna biskupem Trurem, také ignoruje situaci křesťanských uprchlíků v Evropě, i když byla zdůrazněna jako součást ústních a písemných důkazů předložených nezávislému panelu pro posuzování ve Westminsteru.

Yochana Darlingová, vedoucí křesťanské mise (ICC), která spravuje denní centrum a domy pro křesťanské uprchlíky v Řecku, byla jedním z těch, kteří informovali o situaci křesťanských migrantů. Podle těchto důkazů byli křesťanští uprchlíci v Aténách obklopeni muslimskými extremisty a ukázali videa, kde vyhrožují křesťanům.

Hodnotící komise byla informována, že když jedna křesťanská rodina byla přemístěna z tábora do oficiálního ubytovacího zařízení, byli její členové napadeni noži. Íránský uprchlík v Řecku zas utrpěl infarkt, když kolem padesáti extremistů obklopilo jeho pokoj, poté co se vrátil z bohoslužby se svou rodinou.

„Slovní zneužívání je normální,“ řekla Darlingová pro Christian Today. „Křesťané jsou zesměšňováni, vysmíváni a nazýváni nevěřícími. To se děje denně. Více se však týká vysokého počtu hrozeb fyzické újmy a smrti. Za poslední tři roky jsme narazili na nespočet případů skutečného fyzického a sexuálního napadení,“ dodala.

V roce 2016 Open Doors v Německu a ICC v Řecku zveřejnily dvě samostatné zprávy o pronásledování křesťanských uprchlíků. Tyto zprávy byly na sobě nezávislé, ale přinášely téměř stejné výsledky: v té době 87-88% respondentů uvedlo pronásledování v uprchlických a migračních táborech. A protože pronásledování je ignorováno, pokračuje dále.

V táboře Moria na ostrově Lesbos řeklo 95% křesťanských uprchlíků organizaci ICC, že je nebezpečné číst Bibli. V Německu byl nedávno kvůli své víře zbit afghánský muž. Přežil, ale policie mu řekla, že lhal a že útok neměl nic společného s tím, že by byl křesťanem, takže by nebyl zaznamenán jako zločin z nenávisti.

„Je to politicky citlivá otázka, ale většina pronásledovatelů jsou spoluobčané z Blízkého východu a z islámského prostředí,“ komentovala situaci Darlingová.

„Existují obavy z počtu extremistických skupin v táborech, a to je něco, co nám pravidelně říkají klienti naší charitativní pomoci, kteří jsou šokováni, že jejich pronásledovatelé na Blízkém východě jsou v táborech.“

Tvrdí, že vláda a další oficiální agentury „se vyhýbají tématu náboženského pozadí uprchlíků. Obecným přístupem je nezeptat se nic ohledně náboženského přesvědčení, a proto je náboženské pronásledování obvykle zcela mimo jejich pozornost,“ řekla pro Christian Today. „Bojí se politických důsledků nebo obvinění z preferenčního zacházení, pokud zvažují nebezpečí, jimž čelí křesťanští uprchlíci a konvertité,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor -mn- Datum: 2. července 2019  Foto: sea-eye.org – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář