Kuba potvrdila sedmiletý trest odnětí svobody pro evangelikálního pastora  

Kubánská vláda oficiálně informovala rodinu vězněného evangelikálního pastora Lorenza Rosalese Fajarda, že byl odsouzen k sedmi letům vězení.

Je to o rok méně, než bylo původně sděleno v dokumentu zaslaném stálou misí Kuby v Ženevě Organizaci spojených národů (OSN). Důvody této změny nebyly uvedeny.

Evangelical Focus informuje, že pastor Rosales Fajardo byl zatčen poté, co se 11. července 2021 zúčastnil pokojných protestů, které se konaly po celém ostrově. Od srpna 2021 je držen ve věznici s maximální ostrahou a koncem prosince 2021 byl souzen na základě obvinění z „napadení“, „podněcování k trestnému činu“ a „výtržnictví“.

SOUVISEJÍCÍKubánský pastor byl odsouzen k osmi letům vězení

Kuba nedbá na mezinárodní tlak

Navzdory tomu, že o pastorově trestu bylo údajně rozhodnuto krátce po procesu, on a jeho rodina se o původním osmiletém trestu dozvěděli až v dubnu 2022.

Kubánská administrativa vznesla několik nepravdivých obvinění ohledně důvodů pastorova zadržení a podmínek, v nichž byl držen. Režim tvrdí, že Rosales Fajardo byl 11. července zapojen do násilného útoku na sídlo Komunistické strany Kuby v Palma Soriano, při němž bylo zraněno sedm příslušníků pořádkových sil a jeden civilista.

Na video záběrech a fotografiích je však vidět, jak ozbrojení policisté a příslušníci polovojenských sil útočí na pokojné neozbrojené demonstranty uprostřed ulice a Rosales Fajardo je viděn, jak je škrcen. Vláda popírá obvinění z násilí vůči pastorovi, včetně bití, po kterém upadl do bezvědomí.

Navzdory demonstracím a výslovným dopisům vyzývajícím k propuštění pastora, z nichž některé přišly od amerických kongresmanů nebo od Evropského parlamentu v Bruselu, kubánská vláda zůstala hluchá a pokračovala v řízení s cílem potrestat pastora. 

Rodina i různé organizace nadále vyjadřují svůj nesouhlas s rozsudkem.

„Právě oznámili mému manželovi rozsudek 7 let vězení,“ uvedla Marilidegnis Carballo, manželka pastora Lorenza Rosalese Fajarda, prostřednictvím sociálních sítí. „Ti, kdo se obrátili k Bohu zády, nemohou jednat spravedlivě, ale právě teď uvidíme, jak náš Otec jedná, jeho díla jsou dokonalá a nic menšího, než dokonalost ho nemůže uspokojit. Můj život je dnes svobodnější než kdy jindy,“ napsala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. května 2022 Foto: Facebook – vězněný pastor

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář