Kubánský režim zboural modlitebnu patřící letniční církvi

Představitelé letniční církve ve městě na jihu Kuby čelí tlaku vládních agentů, aby podepsali prohlášení, že nedávná demolice kostela patřící Assemblies of God byla legální.

Organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW), která pomáhá pronásledovaným křesťanům ve více než 20 zemích světa, informuje, že úřady v Santiagu de Cuba se pokoušejí zakrýt své stopy poté, co minulý pátek byla zdemolována modlitebna protestanské denominace.

 Dotyčný kostel se nachází ve čtvrti Abel Santamaria v Santiagu de Cuba a vede jej pastor Fausto Palomo Cabrera. Místní sbor čelí zastrašování od roku 2015. Vláda tvrdí, že odstranění budovy kostela souvisí se stavbou vlakových tratí.

CSW již dříve uvedla, že místní pastor Alin Toledano, který není členem AoG, byl minulý pátek zatčen za natáčení těžké techniky ničící budovu kostela. Kromě Toledana byli zadrženi také dva členové jeho církve.

 Místní zdroje CSW sdělily, že Cabrera a regionálního superintendant denominace Jose Martinez byli v pondělí zadrženi policií. „Předpokládá se, že úřady vyvíjejí tlak na pastora Cabreru a superintendenta Martíneze, aby podepsali dokument, který říká, že demolice kostela byla legální,“ uvádí se v prohlášení organizace.

Ředitel CSW Scot Bower tento vývoj odsoudil. „Kubánské úřady zbouraly církevní budovu, která patří registrované církvi, a nyní se pokoušejí tlačit na pastora Paloma Cabreru a superintendenta Martíneze, aby souhlasili s tím, že destrukce byla provedena legálně,“ vysvětlil Bower. „Dělají to proto, aby vzbudili dojem, že neporušují svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení.“  Bower varoval, že za posledních pět let byl kostel ve čtvrti Abel Santamaria terčem útoků.

„Dále vyzýváme kubánskou vládu, aby církvi uhradila finanční ztráty, aby denominace mohla postavit novou modlitebnu.“

Aktivisté v oblasti náboženské svobody poukazují na porušování lidských práv na Kubě. Americká komise pro mezinárodní náboženskou svobodu v březnu vydala zprávu podrobně popisující, jak kubánské úřady manipulovaly právní systém v rámci snahy vytvářet tlak na představitele církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář