Kulturní cenu města Trutnova získá evangelický farář Tomáš Molnár

V pořadí 34. držitelem Kulturní ceny města Trutnova se stane evangelický farář Tomáš Molnár. Rozhodlo tak v pondělí trutnovské zastupitelstvo.  

Na programu letošního druhého zasedání zastupitelstva města Trutnova bylo schválení nominace na kulturní cenu města. O té se letos hlasovalo po dvouleté pauze, protože v loňském roce nebyla kulturní ani sportovní ceny z důvodu koronavirové pandemie udělovány. Na základě doporučení Kulturní komise Rady města Trutnova byl novým držitelem ceny schválen evangelický farář Tomáš Molnár. Trutnovští zastupitelé nominaci odhlasovali v poměru 30 pro, 0 proti a 2 se zdrželi. Tomáš Molnár pořádá od roku 2006 festival česko-německo-židovské kultury Devět bran. V rámci něho organizuje výstavy, besedy s pamětníky a koncerty. „Mám radost. Devět bran vnímám jako jednu z významných kulturních akcí, která se věnuje tématu, jež souvisí s historií Trutnova a nemělo by být opomíjeno. Vhodně doplňuje kulturní nabídku, kterou v Trutnově máme,“ hodnotí Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Slavnostní předání kulturní ceny se uskuteční v brzké době v obřadní síni Staré radnice na Krakonošově náměstí. V předchozích letech se držiteli kulturní ceny stali například organizátorka Listování v Trutnově Barbora Chmelíková, sochařka Paulina Skavová, výtvarník Jiří Grus či pedagožka Zdislava Holomíčková.

Autor: Město Trutnov Datum: 26. dubna 2022 Foto: Trutnov.cz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář