Kutnohorské kostely zahájí koncem března turistickou sezonu

Kutná Hora – Chrám svaté Barbory a další kostely v centru Kutné Hory zahájí koncem března turistickou sezonu. Na víkend 28. a 29. března naplánovaly akci Initium, která nabídne speciální komentované prohlídky zaměřené na vitráže, fresky a obrazy. Prohlídky si lze zajistit přes rezervační systém, řekla dnes ČTK Julie Němcová z Římskokatolické farnosti-arciděkanství Kutná Hora.

Akci by podle dosavadních informací nemělo narušit dění kolem koronavirové nákazy. Správci památek podle Němcové průběžně sledují informace krajské hygienické stanice, která vůči nim zatím nepřijala žádná mimořádná opatření. „Farnost však už v lednu provedla základní hygienická opatření proti šíření infekčních onemocnění,“ dodala Němcová.

Kromě chrámu svaté Barbory si lidé budou moci prohlédnout kostely svatého Jakuba a Matky Boží Na Náměti. V chrámu svaté Barbory připravili průvodci speciální komentované prohlídky v dvouhodinových intervalech, každá je zaměřena na jinou oblast umění – fresky, vitráže nebo varhany.

Akcí Initium se farnost připojuje k celoročním oslavám 25. výročí zápisu centra Kutné Hory na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Bližší informace zájemci najdou na www.khfarnost.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 9. března 2020  Foto: Wikipedie – Chrám svaté Barbory

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář