Kvůli koronaviru uzavřena bazilika Narození Páně v Betlémě

Betlém – Podezření na nákazu koronavirem vedlo palestinské úřady k zavření škol a úřadů v Betlémě. Všem turistům bylo zakázáno navštěvovat kostely a mešity a rezervovat hotely.

Na základě podezření z nákazy virem COVID-19 u čtyř turistů v jednom z hotelů v Betlémě, nařídily místní orgány na příštích 14 dní zákaz vstupu do kostelů v oblasti Betléma a Jericha pro všechny turisty a poutníky. Jak potvrdila Kustodie svaté země, zákaz se týká rovněž baziliky Narození Páně.

Palestinské ministerstvo zdravotnictví nařídilo zrušení rezervací v hotelech a okamžité uzavření škol a úřadů s veřejným provozem na území celého guvernatorátu, včetně oblastí na sever od Mrtvého moře. Zrušeny byly také veškeré sportoví a společenské akce. Laboratorní testy ve zmíněných případech podezření z nákazy koronavirem provede betlémská nemocnice zaměřená na léčbu drogově závislých. Byl určen rovněž hotel v Beit Jalla, kam budou umístěni lidé v karanténě.

Česko mělo k pátečnímu večeru 19 potvrzených pacientů s nákazou koronavirem. Během pátku přibylo sedm nových případů, mimo jiné i roční kojenec. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) očekává, že v dalších dnech bude počet nakažených dál růst. Ministerstvo v pátek nařídilo, aby všichni lidé z Česka, kteří se budou ode dneška vracet z Itálie, zůstali na dva týdny v izolaci. Itálie je koronavirem nejvíce zasaženou evropskou zemí a většina nakažených v Česku přijela z této země.

Katoličtí biskupové vyzvali věřící v karanténě, s podezřením na nákazu novým typem koronaviru i s příznaky nemoci dýchacích cest, aby se neúčastnili bohoslužeb. Stejně mají postupovat kněží. Lidé by se také měli vzhledem k šířící se nákaze řídit pokyny státních úřadů. Na webu to uvedla Česká biskupská konference (ČBK), která sdružuje tuzemské katolické biskupy.

Italská biskupská konference dnes oznámila, že v nejhůře postižených regionech Lombardie, Benátsko a Emiglia Romagna se nebudou konat mše. Ačkoli se výslovně nezmínila o nedělních bohoslužbách, předpokládá se, že rušit se budou i ty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: Vatikánský rozhlas, ČTK  Datum: 7. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – Betlém

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář