Kvůli sporu s vedením denominace rezignoval biskup episkopální církve

Biskup episkopální církve oznámil svou rezignaci poté, co ho disciplinární komise shledala vinným z porušení kanonického práva. Americký duchovní totiž odmítl povolit žehnání manželstvím osob stejného pohlaví ve své diecézi.

Christian Today informuje, že panel minulý měsíc dospěl k závěru, že biskup William Love z Albany porušil rezoluci přijatou v roce 2018, která vyžaduje, aby všechny diecéze denominace umožnily žehnání manželstvím homosexuálního páru. 

Krátce po přijetí rezoluce biskup Love instruoval duchovní v diecézi v Albany, aby se tam nekonaly obřady pro LGBT páry.  „Ježíš vyzývá církev, aby následovala jeho příklad. Vyzývá církev, aby měla odvahu mluvit pravdu v lásce o homosexuálním chování – i když to není politicky korektní,“ uvedl podle CT v dopise z roku 2018.

„Sexuální vztahy mezi dvěma muži nebo dvěma ženami nikdy nebyly součástí Božího plánu a jsou zkreslením Jeho plánu stvoření, a proto je třeba to odmítnout.“

Biskup Love byl následně začátkem tohoto roku předvolán před disciplinární komisi.

Komise ve verdiktu uvedla, že biskup Love svými pokyny duchovním porušil kánon denominace.  Love následně potvrdil svou rezignaci na synodu diecéze v Albany „s vědomím toho, že při zachování čistého svědomí nebude moci souhlasit jakýmkoli nabídnutým disciplinárním řešením.“

Členům synody řekl, že byl z rozhodnutí „velmi zklamaný“ a nesouhlasil se závěry panelu. Dodal však, že nevěřil, že jeho odvolání proti závěrům komise bude úspěšné.

„Bohužel, vzhledem k povaze tohoto případu a prokazatelnému záměru episkopální církve zajistit, aby všechny diecéze (pokud to umožňuje občanské právo) umožňovaly sňatky osob stejného pohlaví, nemám důvod se domnívat, že by mé odvolání proti rozhodnutí komise vedlo k odlišnému výsledku,“ konstatoval biskup.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. října 2020 Foto: YouTube – William Love

Tags: ,,,,

6 Komentáře

  1. Biskup se zachoval zcela správně dle Božího slova. A s tímto výrokem naprosto souhlasím :

    „Sexuální vztahy mezi dvěma muži nebo dvěma ženami nikdy nebyly součástí Božího plánu a jsou zkreslením Jeho plánu stvoření, a proto je třeba to odmítnout.“

    Odpověď
  2. Biskup se řídil tvrdostí SZ, vedení episkopální církve Kristovým přikázáním lásky.
    Je zajímavé, že konzervativní části mnoha církví trvají na názoru asexuálníjho člověka Pavla, který i heterosexuálům doporučovat celibát, ale Ježíšův zákaz rozvodů většinou tiše ignorují .. protože se týká heterosexuálů a cca poloviny všech jejich manželství. Předpokládám, že by těm homofobůn Ježíš řekl něco o břevnu a třísce.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář