Kvůli uzavření mešit může podle Erdogana začít válka mezi muslimy a křesťany

Istanbul/Vídeň – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se znovu obořil na Rakousko, tentokrát osobně na kancléře Sebastiana Kurze za rozhodnutí zavřít na rakouském území sedm mešit. Napsal to list Der Standard. Evropa v čele s Německem by měla Kurze „přivést k pořádku“, řekl Erdogan.

Turecký prezident v předvolebním projevu proneseném v neděli večer v Istanbulu podle rakouského deníku řekl, že se zavřením mešit ukázal nepřátelský postoj Evropy vůči islámu a rasismus Evropy.

„Jste ještě mladý, potřebujete ještě hodně zkušeností,“ pronesl pak 64letý Erdogan na adresu 31letého šéfa rakouské vlády, který se podle něj teprve učí.

Kurz v pátek oznámil, že Rakousko zavře sedm mešit a vypoví ze země i několik imámů financovaných ze zahraničí. „Paralelní společnosti, politický islám a radikalizační tendence nemají v naší zemi místo,“ uvedl Kurz. Zároveň řekl, že Rakousko je zemí rozmanitostí a svobodu náboženství považuje za velký výdobytek.

Podle Erdogana tímto krokem může začít válka mezi muslimy a křesťany. „Nesete za to odpovědnost,“ prohlásil autoritářský šéf tureckého státu.

 

Autor: ČTK  Foto: Flickr.com 

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář