Kvůli viru Covid-19 uzavřena Vatikánská muzea

Vatikán – Jak sdělilo Tiskové středisko Svatého stolce, v souvislosti s nedělním dekretem italské vlády přijaly vatikánské úřady další opatření, zaměřená na prevenci šíření viru Covid-19 v úřadech a dalších institucích Svatého stolce, jakož i v Guvernatorátu Městského státu Vatikán.

Tato opatření zahrnují bezpečností uzávěrku Vatikánských muzeí, nekropole pod bazilikou sv. Petra, muzea v letní papežské rezidenci v Castel Gandolfu a muzeí papežských bazilik. Při této příležitosti Svatý stolec potvrzuje, že byl zjištěn jediný případ pozitivity na zmíněný virus u externího návštěvníka, který se dostavil do vatikánského zdravotního střediska na lékařskou prohlídku předcházející uzavření pracovní smlouvy. Pět osob, které se s ním dostaly do úzkého kontaktu, zůstává v ochranné karanténě.

Vláda dále nařídila zrušení všech veřejných akcí, uzavření divadel a kin, a vyzvala obyvatele, aby na veřejnosti udržovali od druhých lidí minimální odstup jednoho metru.

Italská biskupská konference dnes oznámila, že v nejhůře postižených regionech Lombardie, Veneto (Benátsko) a Emilia-Romagna se nebudou konat mše. Ačkoli se výslovně nezmínila o nedělních bohoslužbách, předpokládá se, že rušit se budou i ty.

Česko má zatím 40 lidí nakažených novým typem koronaviru, oznámil dnes ráno na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přes noc přibyly další dva případy, oba mají vazbu na severní Itálii. Premiér Andrej Babiš svolal na ráno mimořádné zasedání Bezpečnostní rady státu, na němž oznámí další opatření státu proti šíření nákazy.

 

Autor: Vatikánský rozhlas ČTK  Datum: 10. března 2020  Foto: Wikimedia Commons -Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář