Kyber-dítě a jeho sítě

“Já bych to mojí mámě neřekla, protože by mě za to ještě seřvala”, odpovídá desetiletá Anička na otázku, komu by děti svěřily, kdyby je někdo požádal o nahou fotku. A co vy? Vrtá vám hlavou, na co se vaše dítě na internetu dívá? S kým se baví? Víte si rady, jak s ním o tom mluvit?

O co jde?

V programech Etické dílny se s dětmi ve třídách lektoři Hope4kids baví o tom, jak se chovat bezpečně na internetu. A právě 16leté zkušenosti z práce s dětmi na základních školách ukazují na potřebu začít pracovat s rodiči a učiteli. Tým lektorů vytvořil nový workshop „Kyber-dítě a jeho sítě aneb Jak se propojit s dnešními dětmi?“, aby pomohl co nejvíce rodičům stát se dětem dobrými průvodci mediální džunglí.

Startujeme 

Nezisková organizace Hope4kids založila pro tento účel crowdfundingovou kampaň na Startovači. 

“Jsme nadšení, že se zatím vybralo 110 tisíc Kč, což je 220% původní cílové částky”, říká Eliška Krmelová, ředitelka Hope4kids. “Dokonce se nám podařilo rychle zareagovat na aktuální korona-situaci a nově realizujeme Kyber-dítě formou online semináře (webináře). Tím naplňujeme jeden z cílů: dostat webinář „Kyber-dítě“ k stovkám dalších rodičů, prarodičů, učitelů.” 

To ale není vše!

“Přátelé, zveme Vás do dalšího cílového milníku 150 000 Kč. Máme totiž další smělé plány, které, jak věříme, jsou pro současnou situaci velmi užitečné a nadějeplné. 

  • Chceme realizovat během 5 týdnů nejméně 10 webinářů „Kyber-dítě“ 
  • Najít cestu do médií jako je televize, rozhlas – kde naši lektoři mohou přinést radost do tohoto náročného období a inspirovat širokou veřejnost, jak se propojit s dnešními dětmi.”

Podpořte Kyber-dítě a vyberte si některou z mnoha originálních odměn!

https://www.startovac.cz/projekty/kyber-dite-a-jeho-site/

Ohlas účastníků webináře

Pokud chcete vědět, jak přínosný je webinář pro rodiče v této době, můžete shlédnout video od rodičů, kteří workshopem již prošli. Doporučujeme!

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář