Latinskoamerické sbory nabízejí své prostory v boji proti pandemii

Velká kolumbijská denominace nabídla své sbory na lékařskou a duchovní pomoc. Argentinští evangelikální lídři se modlí za „sílu a povzbuzení“ pro celý stát.

Argentinská křesťanská aliance evangelikálních církví (ACIERA) zaslala v úterý dopis prezidentovi Albertu Fernándezovi, v němž uvedla, že „jeho budovy, různá zařízení, zdroje a dobrovolníci jsou k dispozici ke všemu, co země potřebuje“.

Evangelikální představitelé v dopise zdůraznili, že se „modlí, aby pandemie koronaviru a její ničivé účinky skončily“. „Modlíme se za zdravotníky, bezpečnostní složky a za všechny ty, kteří v dnešní době slouží ostatním. Žádáme Boha, aby je chránil před nemocí a dal jim obnovenou sílu a povzbuzení,“ informuje Evangelical Focus.

Pastor Miguel Arrázola z Kolumbie dal k dispozici městu Cartagena a celému bolívarskému regionu dva sbory. „Cílem je proměnit prostory v sklad potravin, léků a nemocničního materiálu. Stavba má 4 000 metrů čtverečních plus šest hektarů pro různé možnosti, které mohou nastat, včetně umístění nemocničních lůžek, “ řekl Arrázola. „Mobilizovali jsme sbor se 14 000 dobrovolníky,“ dodal.

Kolumbijský prezident Iván Duque vydal tento týden prostřednictvím ministerstva vnitra vyhlášku, která umožňuje mezináboženským skupinám poskytovat sociální, duchovní a emoční pomoc těm, kteří ji potřebují. První onemocnění koronavirem v Latinské Americe bylo zaznamenáno 26. února v Brazílii. Dne 7. března oznámila Argentina jako první z latinskoamerických zemí případ úmrtí na COVID-19.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 23. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář