Lech lecha – týden duchovní obnovy ve stopách Abrahámových

Je tomu už šest let, kdy nás napadlo, že by nebylo špatné strávit pár dnů intenzivnějším duchovním životem. Prostě zajet někam poblíž, kde bychom se mohli společně pomodlit, pokecat, zajít si na výlety… Nakonec z toho byl pěkný týden ve dvaceti lidech, počítáno i s dětmi. Ten jsme strávili ve Slezských Beskydech, v bývalé evangelické škole. Program byl ještě velmi volný a vlastně z nutnosti se tehdy začala tvořit myšlenka samostatného programu pro děti, který by uvolnil pozornost rodičů pro duchovní rozjímání.

Jelikož všichni odjížděli spokojeni, bylo jisté, že se podnik ještě zopakuje. Další ročník se na oplátku konal na starokatolické faře v Desné. Na výletech jsme poznali tamější region a děti si tehdy poprvé zahráli na rytíře v předem připravené „celotáborové“ hře se závěrečným pasováním do stavu rytířského.

Další dva ročníky jsme prožili v evangelickém středisku v Travné. Tedy v Rychlebských horách, kde už bylo zřejmé, že se jedná o tradici, kterou bychom chtěli udržet. Také účastníků přibývalo a tak nás nakonec bylo okolo čtyřiceti. I denní program doznal jistého zpřesnění, takže každý věděl, co, kdy a kde se bude dít.

S tímto rozvojem však přišel i problém. Tím problémem byla kapacita objektů. Pátý ročník (všemi hodnocený jako zatím nejlepší) se proto konal v Salesiánském středisku „Orlí hnízdo“ pod Ondřejníkem v Beskydech. A byla to dobrá volba. Nejen proto, že zázemí bylo skvělé (dokonce jsme měli k dispozici i bazén) s překrásným výhledem na Beskydy, ale také proto, že celkový počet účastníků nárazově přesáhl padesátku. Účastníci byli složeni z mnoha církví a užívali jsme si vzájemné obohacení a navázali cenná přátelství. Příslušnost k církvi pro nás totiž není podstatná, tím podstatným je chuť užít si společenství s lidmi i Bohem.

Jak vidíte, máme již docela vysoko nastavenou laťku, ale věříme, že máme ještě kam růst. Pokud se i vy rozhodnete přijet, máte se rozhodně na co těšit. Není to jen dopolední duchovní program, ranní a večerní chvály či společné rozjímání, co pro vás máme připraveno. Také zajímavé činnosti, dnes nazývané workshopy. Dále výlety do okolí a samozřejmě i čas strávený v obyčejných, přátelských rozhovorech. Dětský program se občas prolne s tím dospěláckým, takže budete mít i příležitost si s dětmi zašermovat, či zastřílet z luku. Jen jedné věci se u nás nedočkáte – nudy! Tak co, jedete s námi?

 

Reklamní zdelení 

 

Kategorie: Společnost,Sponzorované

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář