LGBT metodisté mají plán na řešení krize v denominaci

Skupina podporovatelů LGBT agendy představila návrh na generální konferenci Sjednocené metodistické církve (United Methodist Church), jejímž cílem je rozdělení církve na čtyři nové denominace.

Organizace pod názvem UM-Forward podle informací The Christian Post předložila svůj návrh, který by po schválení generální konferencí příští rok vytvořil čtyři různé metodistické denominace.

Nový plán přináší způsob, jak vyřešit debatu v UMC kvůli různým postojům k otázkám LGBT.

„Tyto nové skupiny budou sdílet společné dědictví, založené na wesleyánském pohledu na milost a svatost a závazek k misii. Každá jedna denominace však bude mít jiné chápání toho, jak toto dědictví věrně odevzdat současné generaci,“ uvádí se ve stanovisku.

Čtyři skupiny by zahrnovaly Tradiční metodistickou církev, Umírněnou metodistickou církev, Progresivní metodistickou církev a Osvobozující metodistickou církev.

Navrhovaný plán počítá s tím, že by všechny denominace mohly být v úplném společenství a součástí celosvětové konvence nebo celosvětového Wesleyánského společenství.

Rev. Alex da Silva Souto, předseda UM-Forward řekl pro United Methodist News Service, že plán uznává, že rozdíly uvnitř UMC nelze vyřešit jiným způsobem.

„Přestavba domu nebo výměna střechy a přidání čerstvého nátěru nebudou řešit trhliny v základech,“ vysvětlil da Silva Souto.

V únoru uspořádalo UMC zvláštní zasedání Generální konference, na kterém delegáti hlasovali v poměru 438:384, aby schválili Tradiční plán. Tím delegáti odmítli změnit svůj postoj označující homosexualitu jako „neslučitelnou s křesťanským učením.“

Schválený plán vyzval k přísnějšímu uplatňování pravidel proti svatbám osob stejného pohlaví a vysvěcení nezařazených homosexuálů, přičemž umožnil „laskavý odchod“ sborům, které nemohou přijmout oficiální postoje UMC.

Navzdory porážce progresivní představitelé UMC protestují proti současným pravidlům a na příští generální konferenci naplánované na 5. – 15. května 2020 v Minneapolis plánují podpořit nové právní předpisy v ústavě denominace.

-mn-  Datum: 3. října 2019  Foto: umg.org – společná modlitba na setkán’v St. Louis

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář