LGBTI aktivisté chtějí zabránit evangelizaci Franklina Grahama ve Velké Británii

LGBTI aktivisté ze Sheffieldu se snaží zrušit nadcházející turné Franklina Grahama, syna proslulého evangelisty Billyho Grahama, který zemřel v roce 2018.

Christian Today informuje, že osmidenní turné má začít 30. května v Glasgowě a postupně má americký evangelista a ředitel charitativní organizace Samaritan’s Purse navštívit města po celé Anglii.

Graham je otevřený kritik manželství osob stejného pohlaví a podporovatel Donalda Trumpa. Ve své kampani chce přinést do Spojeného království „stejnou mocnou zvěst evangelia“ jako jeho otec, který zemi několikrát navštívil.

LGBTI aktivisté ze Sheffieldu však tvrdí, že Graham propaguje homofobní názory a prosazují zrušení jeho vystoupení, které se má odehrát 6. června. Dopis podepsaný 22 členy místní komunity byl zaslán městské radě se žádostí, aby jeho vystoupení v Sheffieldu bylo zrušeno.

„Franklin Graham opakovaně veřejně propagoval své homofobní přesvědčení, včetně označení homosexuality za hřích,“ píše se v prohlášení podle Guardian. „Jsme přesvědčení, že tato prohlášení daleko přesahují svobodu projevu a jsou projevem nenávisti a vedou k podněcováním násilí vůči LGBTI komunitám a jednotlivcům.“

V listopadu biskup Pete Wilcox ze Sheffieldu, uvedl, že Grahamovu návštěvu nepodporuje. „Rétorika pana Grahama je opakovaně a zbytečně vznětlivá a podle mého názoru představuje riziko pro sociální soudržnost v našem městě,“ dodal.

Keith Sinclair, biskup z Birkenheadu, si naopak pochvaluje turné a vyjádřil naději, že bude svědkem práce Ducha svatého a mnoho lidí bude znovuzrozeno.

Judah Cole, kněz ze sboru Open Well v Liverpoolu, uvedl, že je nadšený, že může být s Grahamem na turné a „vidět, co tady Bůh bude dělat.“ „Rok 2020 přinese pro Velkou Británii obrovské změny. V roce změn potřebujeme jistotu, kterou dokáže poskytnout pouze Bůh,“ dodal podle CTCole.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 2. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,

1 Komentář

 1. LGBT, LGBTI, LGBTQIAPK

  LGBT
  https://cs.wikipedia.org/wiki/LGBT
  LGBT (dříve častěji také GLBT) je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby.

  LGBTI
  https://en.wiktionary.org/wiki/LGBTI
  Initialism of Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender/Transsexual and Intersexed.

  LGBT nestačí, je tu LGBTQIAPK. Jak se v tom vyznat?
  https://www.marieclaire.cz/lgbt-nestaci-je-tu-lgbtqiapk-jak-se-v-tom-vyznat
  Jen co jsme si zvykli na zkratku LGBT zahrnující sexuální menšiny, je tu krkolomnější označení, které pod sebou skrývá další varianty sexuálního chování. Co všechno se skrývá za písmeny LGBTQIAPK?
  Lesby, gayové, bisexuálové a trangender osoby, ti se skrývají pod už známou zkratkou LGBT. Ta ale nepokrývá všechny možné varianty sexuálního chování. I proto vzniklo mnohem obsáhlejší označení LGBTQIAPK. Jak se v něm vyznat?
  L jako lesba
  Žena, která je sexuálně a milostně přitahována k jiným ženám.
  G jako gay
  Muž, kterého sexuálně a milostně přitahují jiní muži.
  B jako bisexuál
  Bisexuály, což mohou být muži i ženy, jsou přitahováni oběma pohlavími, byť to nemusí být ve stejné míře.
  T jako transgender
  Transgender popisuje širokou škálu lidí, jejichž genderová identita je odlišná od jejich biologického pohlaví.
  Q jako queer
  Queer je široké označení pro osoby, jejich pohlaví, chování nebo sexualita neodpovídají obvyklým společenským normám.
  I jako intersexuál
  Intersexuálem je člověk, který může mít navenek pohlavní znaky jednoho pohlaví, ale současně mít pohlavní orgány druhého pohlaví. Intersexuál tak může mít současně mužské i ženské pohlavní orgány a/nebo jeho genitálie není možné jednoznačně určit.
  A jako asexuál
  Asexuálové necítí sexuální přitažlivost ani touhu po partnerské sexualitě.
  P jako pansexuál nebo polyamorie
  Pansexuál se cítí přitahován ke všem osobám, bez ohledu na jejich gender nebo pohlaví. Polyamorie pak znamená být otevřený více romantickým i sexuálním vztahům současně, kdy o sobě všichni účastníci vědí a souhlasí s tím.
  K jako kink
  Pod označením kink se schovají ti, co provozují praktiky obsahující bondáž, disciplínu, dominanci, submisivitu, sado-masochismus i řadu dalších různorodých fetišů.
  *
  Ironie: PROČ by mělo existovat „manželství“ jen DVOU osob stejného pohlaví? PROČ ne ze tří?? A tak dále, až: Proč by nemohlo existovat „manželství“ DEVÍTI osob: LGBTQIAPK? Manželství tvořily DVA lidé, muž a žena. ALE to bylo:
  ČO BOLO, TO BOLO. TERAZKY SOM MAJOROM!

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář