Libanon už nebude mít zároveň zimní a letní čas, vláda to přehodnotila

Bejrút – Libanon už nebude mít letní čas a zimní čas zároveň. Libanonská vláda totiž po vlně kritiky rozhodla, že se ručičky hodin ve středu večer posunou o hodinu dopředu, čímž zrušila svůj odklad přechodu na letní čas. S odkazem na libanonského úřadujícího premiéra Nadžíba Mikátího to dnes napsala agentura Reuters.

Premiér letos výjimečně rozhodl, že zavedení letního času odloží až na 20. dubna, tedy na konec muslimského postního měsíce ramadánu. Muslimové v Libanonu by tak mohli večer přerušit každodenní půst o hodinu dříve než při letním čase. Maronitská katolická církev, která má v zemi velký vliv a spadá pod ni řada organizací a škol, ale v sobotu oznámila, že navzdory rozhodnutí vlády přejde na letní čas. Výsledek v zemi vyvolal chaos, jelikož se země začala řídit dvěma různými časy.

SOUVISEJÍCÍV důsledku náboženského a politického sporu v Libanonu platí letní i zimní čas

Nynější rozhodnutí vlády odklad přechodu na letní čas zrušit podle premiéra následovalo po „klidné diskusi“. Mikátí zároveň řekl, že stát na přenastavení svých operací bude potřebovat 48 hodin.

Mikátí čelil námitkám i zevnitř kabinetu. Země je už pět měsíců bez prezidenta a vleklá finanční krize zastavila činnost většiny veřejných institucí. „Řekněme si to jasně. Problémem není zimní nebo letní čas… Problémem je spíše vakuum na nejvyšším postu v republice,“ uvedl dnes podle Reuters Mikátí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 27. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Nadžíb Mikátí

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář