LifeWay průzkum: většina amerických protestantů věří, že Bůh chce, aby byli bohatí

New York – Většina amerických protestantů věří, že Bůh chce, aby finančně prosperovali, tvrdí nová studie společnosti LifeWay Research.

Podle této zprávy o „evangeliu prosperity“ bylo zjištěno, že třetina protestantů uvedla, že jejich církev učí, že jim Bůh požehná, pokud budou dávat peníze do sboru, zatímco dvě třetiny tvrdí, že Bůh chce, aby se jim finančně dařilo.

Jeden ze čtyř amerických protestantů říká, že musí něco pro Boha udělat, aby od něho obdrželi materiální požehnání.

Společnost LifeWay zjistila, že 38 procent protestantských sborů souhlasí s tvrzením: „Moje církev učí, že pokud dám více peněz církvi a charitám, Bůh mi mi na oplátku požehná.“ Padesát sedm procent nesouhlasí, z toho 40 procent, kteří rozhodně nesouhlasí. Členové letniční denominace Assemblies of God (53 procent) souhlasí s tímto tvrzením.

Výzkum také zjistil, že čím více lidí chodí do církve, tím spíše je pravděpodobné, že si myslí, že je Bůh chce požehnat i finančně. Mezi týdenními návštěvníky drží tento názor 71 procent.

Výkonný ředitel LifeWay Scott McConnell řekl: „Zdá se, že významná skupina církví učí, že dary vyvolávají finanční odpověď od Boha.“

Dodal, že evangelikálové nejvíce touží věřit v evangelium prosperity. „Řada významných evangelikálních vůdců sice odsoudila evangelium prosperity,“ řekl „ale ne víc než jenom pár lidí v lavicích toto učení přijalo.“

Mezi jeho přední představitele v USA patří učitelé jako Kenneth Copeland a Joel Osteen. Konzervativní křesťanský proud je silně zaměřen proti kázání prosperity. Minulý měsíc také Vatikánem schválený časopis napsal tvrdou kritiku, která tento mázor označila za zásadně špatnou ideologii.

 

Autor: -mn-  Zdroj: Christian Today  Foto: pixabay 

 

Kategorie: Církev

1 Komentář

  1. Křesťané, kteří si vzali vzor z mravence, budou pravděpodobně lidé s vyššími příjmy. To je dobře, protože i ten jejich desátek není pro církev zanedbatelný. Církev má být bohatá, aby mohla pomáhat potřebným.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář