Loida Muñozová: Církev má vše, co potřebuje pro transformaci společnosti

Loida Muñozová, ředitelka organizace A21 Španělsko tvrdí, že: „Potřebujeme být průkopníky a aktivně podporovat to, co již funguje“.

V mnoha oblastech jsou sociální nerovnosti větší než kdy předtím a existuje velká potřeba hluboké transformace. Jakou roli hrají v této situaci evangelikální církve? Jsou připraveni být klíčovým faktorem transformace? Podle Loidy Muñozové, ředitelky křesťanské neziskové organizace A21 ve Španělsku, „církev má vše, co potřebuje pro transformaci společnosti.“

„Je čas věřit, že jako církev máme nástroje a jsme to my, co společnost, naše město, naše okolí potřebuje,“ řekla v rozhovoru pro španělskou zpravodajskou stránku Protestante Digital.

„Církev po celém světě je průkopníkem v boji proti obchodování s lidmi […] Je to velmi silné hnutí, které začíná v místní církvi“, zdůraznila ředitelka A21 Španělsko.

Energie mládeže je klíčem k této transformaci: „Mladí nejsou církví budoucnosti, jak to často slyšíme, jsou církví současnosti“.

„Církev musí přinést své království, své hodnoty, spravedlnost, lásku, pokoj, svobodu a zachovat to, co vytvořila. Věřím, že církev má vše, co potřebuje k transformaci společnosti,“ řekla Muñozová.

„Lidé hledají lásku a církev je láska a musí dávat lásku. Lidé hledají komunitu a církev je společenství. Na jakoukoli společenskou potřebu, kterou si dokážeme představit, má církev odpověď,“ dodala. „Je čas uvěřit, že jako církev máme nástroje, a my jsme to, co společnost – naše město, naše okolí – potřebuje.“

„Církev by měla být průkopníkem při zakládání společenských iniciativ, protože jako církev zastupujeme Ježíše a Ježíš byl průkopníkem sociální práce. Proto v každém projekt by měla být vždy průkopníkem. Musíme být citliví na sociální skutečnosti, dokonce i na ty skutečnosti, které dosud nebyly identifikovány – a nabídnout odpověď,“ dodala Muñozová na závěr.

 

-mn-  Foto: Twitter – @loidamuol

Tags: ,

1 Komentář

  1. Tak to je taková „moderna“, že by to možná ani nemělo být publikováno v „Křesťan dnes“. Ale budiž, beru to jako varování a jako odraz dnešní reality v křesťanství. Pán Ježíš nebyl „průkopníkem sociální práce“, Církev tu není proto, aby transformovala společnost, Církev nemá žádné svoje království, nemá nic, co jí není dáno Hlavou-Kristem. Církev není láska, Bůh je láska. Církev nemá odpověď na „jakoukoli společenskou potřebu“. Jedinou odpovědí je evangelium a Církev je tu proto, aby evangelium sdílela, šířila, podle Ježíšova příkazu a k Boží slávě. Znovuzrození, proměnění jedinci pak jsou solí a světlem a ovlivůjí svým životem společnost. Bez evangelia to ale nejde.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář