Londýnská policie se omluvila za intervenci v polském kostele

Na Velký pátek přerušila policejní hlídka obřady Utrpení Páně v polském kostele Krista Krále ve čtvrti Balham, v jižní části britského hlavního města. Důvodem intervence bylo údajné nedodržení sanitárních opatření. Na neděli Božího Milosrdenství navštívili policejní představitelé farnost a za nepotřebně způsobený zmatek se omluvili.

Policejní zásah vyvolal pobouření nejen v polské komunitě věřících. Podle mínění mnoha komentátorů policie značně překročila své pravomoce a domáhala se zachování již neaktuálních předpisů. “Hluboce litujeme toho, co se stalo. Naším úmyslem je pouze ochrana a podpora obyvatelstva během pandemie,” uvedl komisař Andy Wadey v závěru dopolední mše v balhamském kostele.  Vyjádřil naději, že návštěva ve farnosti a omluva budou počátkem nových vztahů s komunitou při kostele Krista Krále.

Omluva byla farním společenstvím pozitivně přijata. Farníci vyjádřili uspokojení, že jejich protest nezůstal bez odezvy. Místní kněz zdůraznil, že neoprávněný policejní zásah a mediální šum, který vyvolal, byl pro věřící velmi bolestnou zkušeností. “V duchu evangelia rádi podáváme ruku policistům a chceme s občanskou správou budovat vztahy založené na úctě a respektu k našemu právu na svobodné praktikování víry,” uvedl otec Władysław Wyszowadzki.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 14. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář