Londýnský Hillsong v Brně

Brno – Londýnský Hillsong, konkrétně jejich mládežnická služba (Youth and young adults – YXYA) v rámci menšího turné The Encounter Tour po Evropě zavítá 24. 1. 2020 i do Brna! Bude to večer chval, doplněný slovem od pastora mládežnické služby Hillsongu v celém UK, Dana Watsona.

Znít budou především chvály, známé od mládežnické kapely australského Hillsongu s názvem Young and Free.

Skupina byla původně tvořena blízkými přáteli v rámci tzv. Powerhouse mládeže, které vedl Donna Crouch po mnoho let. Jako skupina domu pro mládež Powerhouse, hrála kapela covery Hillsong church. Členové kapely někdy také přispěli k Youth Alive a na tvorbě jejich alba (Darlene Zschech byla zapojená do Youth Alive ještě před Hillsong Church). Dr. Mark Evans uvádí ve své práci: „Kapela vznikla z hudebního týmu Hillsong, která vzala hudbu hrající v kostelech a hráli ji hlasitěji a rockověji a apelovali přitom přímo na mladé“. Steve McPherson, Deb Ezzy a Donia Makedonez byli důležitými členy.

Powerhouse rostl a byl rozdělen na konci 90. letech do dvou skupin: Powerhouse (18–25 let) a Wildlife (12–17 let). Reuben Morgan, kterému je nápomocen Marcus Beaumont a Tanya Riches, dostal na starost Powerhouse. Soutěž Channel V Leg-Up vyhráli Able band, ve kterém byl Joel Houston a Marty Sampson, kteří byli pověřeni vedením Wildlife společně s Lukem Munnsem (bubny) a Michaelem Guyem Chislettem (kytara). V létě roku 1997, nový tým velmi ovlivnil svoji mládežnickou službou letní tábor. Po návratu z letního tábora se mnoho mladých lidí zapojených do služeb v Hillsong church spojilo v jeden celek a začali pořádat setkání s názvem UNITED Nights.

Píseň Did You Feel the Mountains Tremble od Martina Smitha (Delirious?) byla ústřední melodií tábora a impulsem pro mládež hrát tu samou hudbu i při bohoslužbách. Reuben Morgan napsal My Redeemer Lives pro album Hillsong By Your Side, aby ukázal mládeži způsob, jak uctívat při bohoslužbách. Album také obsahovalo písně napsané Marty Sampson (By Your Side) a Lukem Munnsem (Stay).

Darlene Zschech navrhla Reubenu Morganovi, že udělají album v roce 1998, kde byla spousta písní napsaná mládežnickou službou. Výsledné EP bylo nazváno One a přidáno k výročnímu albu Hillsong. Oba dosáhli zlaté desky v prodeji v Austrálii. Everyday bylo vydáno v roce 1999. Skupina pokračovala ve vydávání alb každý rok jako Hillsong United až do roku 2002, kdy Reuben Morgan vystoupil z vedení skupiny a vedením byli pověřeni Joel Houston, nejstarší syn pastora Hillsong Briana Houstona, a Marty Sampson.

Současnými členy jsou Jonathon Douglass (J.D.), Jadwin „Jad“ Gillies, Joel Houston, Annie Garratt, Matt Crocker, Dave Ware, Sam Knock, Dylan Thomas, Joel Davies, Braden Lang, Peter James, Matthew Tennikoff (basová kytara), Simon Kobler and Brandon Gillies (bubny). Bývalý bubeník Luke Munns odešel k přední rock / indie kapele LUKAS. Od alba United We Stand je členem skupiny populární novozélandská umělkyně Brooke Ligertwood (Brooke Fraser).

Vstupenky jsou k dispozici na adrese http://bit.ly/hillsongbrno, pořadatelé očekávají, že bude vyprodáno. Kapacita sálu pro tuto akci bude cca 400 návštěvníků, proto vyzývají, aby zájemci o koncert raději přišli s předstihem, aby se vyhnuli frontám. Sál bude otevřený od 17:45. Dále pořadatelé upozorňují, že hlídání dětí nebude zajišťeno. Vlajky nebo jiné pomůcky na uctívání nejsou na akci vzhledem k dispozici prostoru povoleny. K dispozici bude hlídaná šatna za 20 Kč.

Akce se koná ve spolupráci se CityHouse Brno.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: Hana Pinknerová  Datum:  22. ledna 2020  Foto: Facebook – Hillsong Tour

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář