Lord Alton vyzval britskou vládu k přijetí opatření proti „šokujícímu“ pronásledování náboženských menšin v Pákistánu

Londýn – Lord Alton vyzval britskou vládu, aby vyvinula větší tlak na Pákistán, aby zastavil pronásledování křesťanů a jiných náboženských menšin.

Členové sněmovny Lordů slyšeli, jak jsou náboženské menšiny ve většinově muslimské zemi „izolování do špinavých kolonií“ a vystaveny „šokující“ úrovni pronásledování, řekl podle Christian Today Alton.

Alton mluvil o vizi zakladatele pákistánského státu Muhammada Aliho Jinnaha, kde byly menšiny vítány.

„Proslulý a osvícený zakladatel Pákistánu, Muhammad Ali Jinnah, vytvořil ústavu, která myslela na pluralitu,“ řekl.

„Je tragické, že o 70 let později mají křesťané, hinduisté a další menšiny strach kvůli nejisté budoucnosti. V odlehlých místech menšiny čelí šokujícímu pronásledování a diskriminaci,“ upozornil.

Alton odmítl nedávné prohlášení pákistánského ministra zahraničních věcí, že jednotlivé případy pronásledování jsou zneužité Západem, který pak tvrdí, že země neuspěla ve své snaze o náboženskou svobodu.

„Během posledních deseti let se do Pákistánu nalilo 2,6 miliardy liber z Velké Británie – v průměru to je 383 000 liber každý den – ale neschopnost rozlišovat, jak a kde utrácíme tyto peníze, vede k tomu, že vláda nemá ponětí, kolik pomoci dostanou tyto bezmocné, zoufalé menšiny,“ dodal.

Vyzval vládu, aby se jasně vyjádřila proti kontroverzním zákonům o rouhání, které jsou často zneužívány proti náboženským menšinám a dokonce i některým muslimům pro osobní zisk.

Velká Británie byla v souvislosti s Pákistánem kritizována, protože nedokázala nabídnout azyl křesťanské matce Asii Bibi. Ta byla nucena odejít za rodinou do Kanady.

-mn-  Datum: 12. července 2019  Foto: davidalton.net

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář