MacArthur slaví, LA i Kalifornie zaplatí sboru za nátlak uzavřít bohoslužby

Dozorčí rada okresu Los Angeles v úterý 31. srpna odhlasovala autorizaci platby ve výši 400 000 amerických dolarů s důvodu urovnání sporu se sborem Grace Community Church. Pastor John MacArthur odmítl respektovat pandemická opatření s tvrzením, že pořádání bohoslužeb patří mezi základní lidská práva. Argumentoval, že církev je oddělená od státu a on a jeho sbor je povinen pokleknout pouze před Kristem nikoli před státem.

Jak informuje Religion News Service stát Kalifornie také zaplatí sboru sumu 400 000 dolarů. K této dohodě podle úřadů došlo v souvislosti s únorovým rozhodnutím amerického Nejvyššího soudu, který Kalifornii sdělil, že kvůli pandemii koronaviru nemůže zakazovat pořádání bohoslužeb uvnitř budov. Po vynesení rozsudku losangeleský okres upravil svá pandemická opatření a zrušil zákaz vnitřního pořádání bohoslužeb.

SOUVISEJÍCÍ MacArthur bude i přes zákaz soudu v bohoslužbách pokračovat

„Poté, co Nejvyšší soud USA rozhodl, že některá opatření v oblasti veřejného zdraví se nemohou vztahovat na bohoslužby, je vyřešení tohoto soudního sporu odpovědnou a správnou věcí,“ stojí v prohlášení krajských úřadů.  „Od začátku pandemie se okres Los Angeles zavázal chránit zdraví a bezpečnost svých obyvatel.“

Toto rozhodnutí přichází jen několik dní poté, co MacArthur během svého nedělního kázání potvrdil, že on a jeho manželka loni v zimě onemocněli na Covid-19. MacArthur také řekl, že „mnoho lidí“ onemocnělo koronavirem, a dodal, že „pravděpodobně to v prosinci nebo v lednu prošlo naším sborem“.

„Patricia a já jsme si prošli vlastním zápasem s covidem po dobu asi týdne a půl,“ řekl MacArthur, který koncem prosince chyběl na bohoslužbách.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. srpna 2021 Foto: screenshot Vimeo – John MacArthur

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Docela šílené… kolik lidí z nakažených zemřelo? Nebo mohlo zemřít? Nebo nakazilo další lidi a zemřel někdo další? Kolik lidí bude mít trvalé postcovidové následky (asi 30%?)? Jestli to neměl říci podstatně dříve? Připadá mi to strašně nezodpovědné jednání. A pak následně velice neupřímné. Než by riskoval paniku ve sboru a obavy z nákazy, raději to asi utajil bez toho, aby lidem dal možnost se sami rozhodnout…

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář