MacArthur vyzval pastory, aby v oblasti sexuální morálky ctili biblické hodnoty

John MacArthur zveřejnil na Twitteru „naléhavou výzvu“ týkající se biblické sexuální morálky. Konzervativní pastor a propagátor reformované teologie z kalifornského sboru Grace Community Church požádal „věrné pastory“, aby v neděli 16. ledna 2022 se zavázali kázat o biblické sexuální morálce.

V prohlášení nazvaném Postoj k biblické sexuální morálce MacArthur vyzval pastory, aby podepsali svá jména jako závazek, že se „postaví za pravdu spásného evangelia“ tím, že zasvětí lednové datum kázání o biblické sexuální morálce v solidaritě se svými kanadskými bratry.

SOUVISEJÍCÍ – John MacArthur kritizuje plagiátorství při přípravě kázání

„22. prosince jsem obdržel e-mail od pastora Jamese Coatese z Grace Life Church z Edmontonu v Albertě v Kanadě,“ napsal MacArthur. Coates a jeho kongregace byli ve zprávách kvůli neochotě podřídit se pandemickým opatřením vlády. V důsledku toho byl pastor Coates na nějakou dobu zatčen a kostel byl na tři měsíce uzavřen úřady. 

 Portál Church Leaders informuje, že kanadský pastor je absolventem The Master’s Seminary, který vede John MacArthur. 

Coatesův dopis MacArthurovi hovoří o zákonu nedávno schváleném kanadskou vládou. Coates uvedl, že návrh zákona „jde přímo proti rodičům a poradcům, kteří se snaží nabízet biblické rady ohledně sexuální nemravnosti a pohlaví“. Tvrdil, že návrh zákona by mohl být použit k tomu, aby se evangelizace stala trestným činem.

MacArthurovo prohlášení také obsahovalo dopis od pastora Andrewa DeBartola z Kingstonu v Kanadě. DeBartolo sdělil, že zákon vstoupí v platnost po 8. lednu 2022. Zákon s názvem C-4 zakazuje konverzní terapii a podle Church Leaders bude kriminalizovat „jiné osoby, aby podstoupili konverzní terapii; propagaci nebo reklamu na konverzní terapie.“

DeBartolo vysvětlil, že nový zákon bude možné použít proti kazatelům, kteří mluví proti homosexualitě. Doporučit někomu biblické chápání sexuality a manželství by bylo porušením zákona a mohlo by to vést k uvěznění.

Návrh zákona také vysvětluje, že „každý, kdo vědomě propaguje nebo inzeruje konverzní terapii, je vinen trestným činem a hrozí mu trest odnětí svobody na dobu nejvýše dvou let“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. ledna 2021 Foto: YouTube – John MacArthur

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář