Magic Johnson měl novoroční kázání. Nabádal posluchače, aby se obklopili Božími lidmi

Los Angeles – Pětinásobný šampion NBA Magic Johnson kázal novoroční zvěst v kostele Church of Christ v Los Angeles. Prezident basketbalového klubu Lakers sdílel se členy kongregace poselství s názvem Připravte se na svůj zázrak.

Známý sportovec četl hlavní pasáž ze Druhé Královské 4,8-17, což je příběh o synu, kterého Elíša přivedl zpátky k životu, informuje The Christian Post.

Johnson vysvětlil, že pro dosáhnutí své pozice musel udělat konkrétní kroky. Dále sdílel, že se musel zbavit nějakých špatných vlivů ve svém životě, aby vytvořil prostor pro lidi, jimiž jej chtěl Bůh obklopit. „Obchodoval jsem s nějakými přáteli. Teď chci být spojován s Božími lidmi, kteří chválí Pána, protože mi pomáhají připravit se na můj zázrak,“ řekl.

Manželka Cookie byla přítomna a na Instagramu a sdílela svou reakci. „Podívej, kdo dnes kázal @magicjohnson! A téma bylo: Připravte se na svůj zázrak,“ napsala. „Je úžasné, jak vás Bůh může mocným způsobem využít… inspirovat ostatní.

V roce 2014 Johnson svědčil o své víře redakci Gospel Herald. „Co se týče mě, Bůh je ten nejdůležitější,“ řekl. „Protože Bůh mně každodenně požehnal a je to velká připomínka. Požehnal práci, kterou dělám, zaměstnance, mé úspěchy jsou jasným požehnáním od Něho. Bůh mě tak moc miluje, takže každý den s Ním chodím s vděčným srdcem.“

Johnsonův bývalý promiskuitní způsob života vedl k tomu, že mu v roce 1991 diagnostikovali HIV. Byla to loajalita a víra jeho manželky, která navzdory jeho nevěře mu pomohla přijít k Bohu.

Od té doby se věnuje tomu, aby se svět stal lepším místem díky různým humanitárním snahám a podnikatelským projektům, jako je například Magic Johnson Foundation.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Michal Nosál Foto: Instragram

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář