Malajsie zadržela čtyři Finy pro distribuci křesťanské literatury

Čtyři Finové byli v úterý 20. listopadu zadrženi policií v Malajsii za údajnou distribuci křesťanských brožur, informoval server AsiaNews. Čtyřčlenná skupina, dva muži a dvě ženy ve věku mezi 27 až 60 lety, byla zadržena ve svém hotelu na ostrově Langkawi, proslulou turistickou destinaci, kvůli obvinění z „narušování náboženského pořádku“. Jestliže budou shledáni vinnými, mohou být odsouzeni k čtyřletému pobytu ve vězení.

Náčelník okresní policie Mohamad Iqbal Ibrahim sdělil médiím, že zadržení bylo provedeno na základě stížností veřejnosti. Od příchodu Finů 18. listopadu byla zaznamenána nejméně tři hlášení týkající se jejich aktivit. Server Malaysia Today uvedl, že během zadržení policie zkonfiskovala 47 per a 336 křesťanských brožur. Čtveřice je zadržována ve vyšetřovací vazbě, uvedl Ibrahim.

Jedná se o třetí případ v průběhu několika týdnu, řekl místní zdroj organizaci World Watch Monitor sledující perzekuci křesťanů. Předtím bylo pět Nigerijců a šest místních zadrženo pro podobné aktivity na jiných místech, potvrdil zdroj.

Konvertování ke křesťanství v muslimské Malajsii je proti zákonu ve všech jejích státech, stejně jako je mezi malajskými muslimy zakázána evangelizace. Malajský pastor, který obdržel výhružky smrti pro údajný proselytismus muslimů, byl unesen v únoru roku 2017 a zůstává pohřešovaným.

Přestože se nová vláda, která je u moci od května, zavázala podepsat Deklaraci o odstranění všech forem nesnášenlivosti a diskriminace založených na náboženství či víře od OSN, ultrakonzervativní muslimské skupiny se pevně staví proti ní, poněvadž se bojí, že by podpořila odpadlictví a proselytismus muslimů.

Zdroj od World Watch Monitor dodal, že mnoho obyvatel Malajsie má naději, že nová vláda přinese změnu a spravedlnost pro všechny a také, že neskrývaná evangelizace by mohla ohrozit snahy vlády.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Tomáš Zálešák Převzato z World Watch Monitor Foto: Wikipedia, ilustrační 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář