Manželé neposkytli lékařskou pomoc novorozenci, protože „Bůh nedělá chyby“

Manželský pár z města Lansing v USA čelí obvinění z neúmyslného zabití novorozenné dcery Abigail, informoval o tom deník Lansing State Journal.

Podle policejního komisaře se matka dítěte Rachel Joy Pilandová rozhodla, že nevyhledá lékařskou pomoc, když její dcera onemocněla novorozeneckou žloutenkou, přestože ji porodní asistentka upozornila na vážnost situace a možné důsledky. Matka dítěte však varování ignorovala a porodní asistence řekla, že „Bůh nedělá žádné chyby“.

Děvčátko Abigial se narodilo letos v únoru, po dvou dnech však v důsledku této jinak běžné nemoci novorozenců zemřelo. Policejní důstojník Scaccia, který se případem zabýval, uvedl, že lékařskou pomoc chtěla zavolat i babička dítěte, Pilandová však lékaře odmítla a schůzku s porodní asistentkou zrušila. Když Abigail přestala dýchat, její otec Joshua Piland se ji neúspěšně pokusil oživovat, manželé pak zavolali členy církve, aby se modlili za vzkříšení děvčátka.

Pár může být za neúmyslné zabití odsouzen až k 15 letům vězení v případě, že jej soud uzná vinným. Soudní proces má pokračovat 5. října.

 

-mn- foto: policejní oddělení města Lansing

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář