Manželský pár v Indii musel stát 17 hodin v ledové vodě, protože odmítl zapřít Krista

 

Padesátiletý Bartu Urawna podlehl následkům podchlazení, poté co ho vesničané společně s manželkou přinutili stát v zimě v ledové vodě – za to, že odmítli zapřít Krista. Neštěstí se stalo v indickém státu Džárkhand v lednu tohoto roku.

Domorodé obyvatele osady Kubuaa rozlítila skutečnost, že Bartu Urawna a jeho příbuzní opustili tradiční náboženství jejich kmene. Z tohoto důvodu je spolu s manželkou přinutili, aby se až po krk ponořili do ledové vody v rybníce. Manželé stáli ve vodě nepřetržitě od pěti hodin odpoledne do deseti hodin dopoledne druhého dne. Venkovní teploty se tou dobou pohybovaly kolem nuly.

Syn Beneswar uvedl, že sedmnáctihodinové utrpení způsobilo jeho otci poškození nervové soustavy a po dvojím částečném ochrnutí nakonec padesátiletý Urawna 20. ledna zemřel. „Celou noc se třásli v ledové vodě a já jsem musel společně s dalšími 15 až 20 vesničany této brutalitě přihlížet,“ vzpomíná Beneswar.

„Vesničané se otce stále vyptávali, zda je ochoten zapřít Krista a vrátit se do lůna (kmenového náboženství) Sarna. Pokaždé jim zopakoval: ‚Nezřeknu se Krista… budu v něho věřit až do posledního vydechnutí.‘“

Druhý den dopoledne vesničané vytáhli Urawna s manželkou z vody a stále na ně vyvíjeli nátlak, aby se zřekli Krista. Po dlouhém martyriu oba manželé vážně onemocněli. Urawnova manželka se časem zotavila, Bartu Urawna však ochrnul. Zpočátku se zdálo, že se jeho stav zlepšuje, 20. ledna však tělo ztuhlo a ochrnulo znovu. Před smrtí nemohl hýbat rukama ani nohama. Stejní vesničané navíc již tak traumatizované rodině zabránili vystrojit pohřeb a trvali na tom, aby se všichni vrátili k domorodému náboženství.

Příbuzní informovali policii o okolnostech vedoucích ke skonu Bartu Urawna, policisté však případ klasifikovali jako „přirozené úmrtí“. V únoru pozvali vesničany na „jednání o příměří“ a požádali je, aby na křesťanskou rodinu přestali útočit. Rodina se vrátila domů, kde však žijí v neustálém strachu.

 

 

Zdroj: Hlas mučedníků
Foto: Open Doors

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář